KTAMS GENEL SEKRETERİ BENGİHAN, YDP BAŞKANI ARIKLI'NIN SENDİKALARA YÖNELİK AÇIKLAMASINI ELEŞTİRDİ

 Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın sendikalarla ilgili açıklamalarını...

KTAMS GENEL SEKRETERİ BENGİHAN, YDP BAŞKANI ARIKLI'NIN SENDİKALARA YÖNELİK AÇIKLAMASINI ELEŞTİRDİ
banner83
banner80

banner69
 

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Genel Sekreteri Güven Bengihan, YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın sendikalarla ilgili açıklamalarını eleştirerek, “Sendikalara düşman olan bir insan emeği sömürülen, ezilen, iş kazalarında hayatını kaybeden insanların temsilcisi olamaz” ifadelerini kullandı. 

Bengihan yaptığı yazılı açıklamada, “YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı’nın sendikalara karşı, kin ve nefret içeren açıklaması partisinin, özellikle de  kendisinin Kıbrıs Türk toplumu  ve çalışanların örgütleri ile ilgili gerçek düşüncelerini ortaya koymaktadır” ifadelerine yer verdi. 

Arıklı’nın daha önce de Kıbrıslı-Türkiyeli ayrımını körüklediğini, çözüm yanlısı Kıbrıslı Türklere karşı “ölüm tehditlerinde bulunduğunu” iddia eden Bengihan, şöyle devam etti: 

“Seçim sürecinde yaptığı açıklamalarda Türkiye’den  gelen göçmenlerin nüfusun en az yarısı kadar olduğunu  fakat mecliste temsil edilmediklerini ve üst düzey yöneticilik makamlarından dışlandıklarını  dile getirerek olayı dramatize etmeye çalışması  başkanı olduğu partinin Türkiyeli-Kıbrıslı ayırımı üzerine kurulmuş olduğunu göstermektedir.
 
Türkiye’den gelip buraya yerleşen insanların ezildiğini, dışlandığını iddia ederken özel sektör çalışanlarının sendikalaşmasına karşı olduğunu söylemesi büyük bir çelişkidir. Sendikalara düşman olan bir insan emeği sömürülen, ezilen, iş kazalarında hayatını kaybeden insanların temsilcisi olamaz”

Bengihan, KTAMS’ın “kin ve nefret söylemlerine karşı demokrasiyi, emeği ve barışı savunmaya devam edeceğini, demokrasiyi hazmedememiş, kendi gibi düşünmeyenlere hayat hakkı tanımayan her türlü faşist zihniyetle mücadele edeceğini” belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER