KTEMB üyesi firmalara 1500 adet yıkanabilir koruyucu maske dağıtımı yapılacak

KTEMB üyesi firmalara 1500 adet yıkanabilir koruyucu maske dağıtımı yapılacak
banner32

Kıbrıs Türk Elektrik Müteahhitleri Birliği, üyeleri ve üye firmaların çalışanları için 1500 adet yıkanabilir koruyucu maske alımı yaptığını ve iş yerlerinin açılmasıyla bunların dağıtımına başlanacağını duyurdu.

banner69
KTEMB Başkanı Bora Karaçam yaptığı yazılı açıklamada, Covid-19 önlemlerinin kademeli olarak kaldırılması kapsamında 4 Mayıs Pazartesi günü Birlik üyelerinin iş yerlerini açacak olması nedeniyle elektrik sektöründe buna yönelik olarak hazırlıklara başladıklarını belirtti.

Bu süreçte temizlik ve hijyen kurallarına ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından açıklanan iş yerlerinde ve inşaat alanlarındaki Covid-19’a karşı alınması gereken önlemlere uygun olarak faaliyetlerini sürdüreceklerini ifade eden Karaçam, “Birlik ofislerimizde de yeniden açılma için hazırlıklarımızı tamamladık. Bazı Birlik personelimiz uzaktan hizmet sağlayacaktır. Ayrıca mümkün olduğu kadar tüm işlemleri elektronik ortamda yapmak için alt yapımızı oluşturduk” dedi.

Karaçam, en çok ihtiyaç duyulan kişisel koruyucu malzemelerden birisinin maske olduğunu belirterek, Birlik üyeleri ve üye firmaların çalışanları için 1500 adet yıkanabilir koruyucu maske alımı yapıldığını, iş yerlerinin açılmasıyla birlikte bunların dağıtımına başlanacağını söyledi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER