KTOEÖS'TEN 'KAZIKLI' EYLEM

 “HALKIN YAŞAM DÜZEYİ ARTIRILMALI”Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, meclis önünde eylem yaptı. Eylemde, çalışma hayatı,...

KTOEÖS'TEN 'KAZIKLI' EYLEM

 “HALKIN YAŞAM DÜZEYİ ARTIRILMALI”

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, meclis önünde eylem yaptı. Eylemde, çalışma hayatı, hayat pahalılığı ve eğitimdeki sıkıntılara dikkat çekildi.

 

Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası, hükümete hayat pahalılığı konusunda ve halkın yaşam düzeyini artıracak bazı önlemler için çağrıda bulundu.

KTOEÖS Cumhuriyet Meclisi önünde, çalışma hayatı, hayat pahalılığı ve eğitimdeki sıkıntılara dikkat çekmek için “kazıklı” protesto eylemi gerçekleştirdi.

Eylemde konuşan KTOEÖS Başkanı Selma Eylem, Türk Lirası’nın değer kaybı ve yapılan zamlar sonucunda alım gücünün gerilediğini, bazı kesimlerin gelirinin açlık sınırı altında kaldığını belirtti.

Eylem, asgari ücretin yeniden belirlenmesi, hayat pahalılığının hesaplama şeklinin yeniden düzenlenmesi ve maaşlara altı ayda bir yerine iki ayda bir yansıtılması, stabil para birimine geçilmesi ve vergi düzenlemesi yapılması gerektiğini belirtti.

 
Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER