KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI ... METRE KAREYE 21-50 KG BEKLENİYOR

Meteoroloji Dairesi kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını önerdi....

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI ... METRE KAREYE 21-50 KG BEKLENİYOR
banner32

Meteoroloji Dairesi kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını önerdi. Etkisini sürdüren toz bulutunun da yağışla temizlenmesi bekleniyor.

Meteoroloji Dairesi kuvvetli yağış uyarısında bulundu. Sağanak ve gök gürültülü yağışlı havanın bu geceden itibaren etkili olacağını, yer yer metre kareye 21-50 kg etkili yağmur beklendiğini bildiren Meteoroloji, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı yetkililerin ve vatandaşların tedbirli olmalarını önerdi. En yüksek hava sıcaklığı genellikle iç kesimlerde 24-27, sahillerde 20-23; yarın ise iç kesimlerde ve sahillerde 17-20 derece dolaylarında seyredecek. Kıbrıs Genç Tv’ye telefonla bağlanarak Aysu Basri Akter’in sorularını yanıtlayan Meteoroloji Dairesi Müdürü Raif İlker Buran etkisini sürdüren toz bulutu hakkında da bilgi verdi.

Buran, Kıbrıs’ın son zamanlarda neden bu  kadar fazla toz bulutu etkisinde kaldığına da açıklık getirdi.

Buran önümüzdeki bir hafta sürede yeni bir toz taşınımı beklenmediğini de belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER