LAPTA SAHİL YÜRÜYÜŞ YOLU PROJESİ İKİNCİ ETABI TAMAMLANDI

 “AMACIMIZ LAPTA’YI CAZİBE MERKEZİ YAPMAK” Lapta Belediyesi Sahil Yürüyüş Yolu Projesi’nin ikinci etabı tamamlandı. Toplam 3 buçuk kilometrelik...

LAPTA SAHİL YÜRÜYÜŞ YOLU PROJESİ İKİNCİ ETABI TAMAMLANDI
banner83
banner80

 

“AMACIMIZ LAPTA’YI CAZİBE MERKEZİ YAPMAK”

 

Lapta Belediyesi Sahil Yürüyüş Yolu Projesi’nin ikinci etabı tamamlandı. Toplam 3 buçuk kilometrelik güzergahı kapsayan Lapta Sahil Yürüyüş Yolu Projesi yarın akşam 17.30’da düzenlenecek törenle açılacak.

Lapta Belediyesi Sahil Yürüyüş Yolu Projesi’nin ikinci etabı tamamlandı.

İlk etabı AB fonlarıyla tamamlanan ve 2008 yılında hizmete giren projenin, 400’ü deniz köprü geçişinden oluşan iki kilometrelik ikinci etabı ise, TC lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve İşbirliği Ofisi finansmanıyla hayata geçti.

Toplam 3 buçuk kilometrelik güzergahı kapsayan Lapta Sahil Yürüyüş Yolu Projesi törenle açılacak.

Açılıştan önce, Lapta Belediye Başıkanı Fuat Namsoy, basın mensuplarıyla bir araya gelerek, Lapta Sahil Yürüyüş Yolu Projesi ve gelecekte hayata geçirmeyi planladıkları projeler hakkında bilgi verdi.

banner69
2 kilometrelik güzergahı kapsayan ikinci etabın 400 metresini deniz üstü köprü geçişlerinn oluşturduğunu dile getiren Namsoy, projenin hayata geçiş süreci hakkında bilgi sundu.

Sahil yürüyüş yolunun tamamlandığını ancak projenin bununla sınırlı kalmayacağını söyleyen Namsoy, projenin devamında, Lapta’yı cazibe merkezi haline getirmek amacıyla bölgede sosyal yaşam alanı projesini hayata geçireceklerini ifade etti.

Namsoy, bölgenin tarihi doğal ve kültürel değerlerini ortaya çıkaran eko, akro ve kültür turizmini ve köy pansiyonculuğunu da geliştirme hedefinde olduklarını kaydetti.

Lapta Belediyesi hizmet binası ile Alsancak ve Lapta belediyelerinin ortak yeşil atık projesinin kısa süre sonra hayata geçeceğini dile getiren Namsoy, yeni hizmet binasının hayata geçmesinden sonra eski bina ve çevresinin de müze, tiyatro ve sergi salonu, yeşil alan ve dinlence alanları olarak düzenleneceğini anlattı.

2015’te yaşanan ekonomik krizin yavaş yavaş aşıldığını dile getiren Namsoy, hükümetin belediyeler konusundaki yasaları güncelleştirmesi gerektiğini ifade etti.

Namsoy, yasal engele takılan teleferik projesini hayata geçirmek için çalışacaklarını, bunun yanında da, Lapta Sahil Yolunun batısında, 400 yatlık bir marina projeleri olduğunu ifade etti

Alsancak-Lapta imar planını hayta geçirmek için de çalışma başlattıklarını dile getiren Namsoy, amaçlarının bölgenin dokusunu bozmadan betonlaştırmadan gelişmeine kaktı sağlamak olduğunu ifade etti.

Namsoy konuşmasının sonunda, tüm vatandaşları Lapta Sahil Yürüyüş Yolu açılış törenine davet etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER