Lefke Gazi Lisesinde öğrenci kayıtları ile ilgili uyarı

Lefke Gazi Lisesinde öğrenci kayıtları ile ilgili uyarı
banner32

Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği, Lefke Gazi Lisesi’nde öğrenci kayıtları ile ilgili yaşanan sorunlara en erken zamanda çözüm bulunmasını istedi, aksi halde yasal işlem başlatacağını bildirdi. 
Okul Aile Birliği Başkanı Selda Solmaz’ın açıklamasına göre, Lefke Gazi Lisesi Okul Aile Birliği, Lefke Bölgesi Sivil Toplum Örgütleri Platformu temsilcileri ile birlikte okullar açılmadan önce Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nu ziyaret ederek, okulun sorunlarını aktardı ve çözüm talebinde bulundu. 

banner69
Solmaz, en acil konunun da okula kayıtlarda olduğunu ifade ederek, okul aile birliği olarak yaptıkları çalışmalarda başka ilçe muhtarlarının sahte ikamet belgesi vererek, bu öğrencilerin kendi ilçelerindeki ortaokullara kayıt yaptırmalarını sağladıklarını gördüklerini kaydetti. 
Lefke İlçe sınırları içinde ikamet eden ayrıca bu ilçedeki ilkokullardan mezun olan ve koleje kaydını yaptıranların dışında kalan öğrencilerin zorunlu eğitim tüzüğü, okulların kapsam bölgelerini düzenleyen madde uyarınca Lefke Gazi Lisesi orta bölümüne kayıt yaptırmaları gerektiğini ifade eden Solmaz, bu konuda bazı sıkıntıların düzeltilmesine rağmen 11 öğrencinin halen okula kayıt yaptırmadığını tespit ettiklerini belirtti. 
Solmaz, bu yanlışın düzeltilmemesi halinde bu yasalara aykırı işlemi gerçekleştiren kişi ve kurumlar hakkında İçişleri Bakanlığı’na şikayette bulunacaklarını ve yasal işlem başlatacaklarını bildirdi. 

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
selda solmaz cocuguna aldıgın sahte ıkametinle neden lefke istiklal ilkokulunda okuttun!
selda solmaz cocuguna aldıgın sahte ıkametinle neden lefke istiklal ilkokulunda okuttun! - 1 yıl Önce

Ey lefke gazi lisesi sözde okul aile birliği baskanı
Selda Solmaz
Önce kanuni eylemi kendine başlat !!
Cunku sen selda solmaz cocuguna aldıgın sahte ıkametinle
Cocuklarını gemikonagında lkamet etmene rağmen çocuklarini gemikonagındaki Erdal abit ilkokuluna vermeyip neden Lefke istiklal ilkokuluna gönderdin.Kamu oyuna açıklayın.kamu oyu cok merak ediyor!
Senin gibi haberli yapan havadis lefke muhabiri ve cok gazi lisesi öğretmenize calıstıkları okullarına çocuklarını göndermemişlerdir.
Önce aynadan bir kendine bak.cuvaldızı baskalarına batırmadan İgneyi kendine bir batır.
Ben lefka gazi lisesinde idaresinde olsan boyle okul aile birliği başkanını hemen şimdi görevden alir yerine dürüst sahısların pesine degıl sıstem duzeltmek ıcın ugrasan bir okul aıle birliği baskanı secerim yoksa okul bu gıdısle daha cok zarar görur .Lefke gazi lisesinde her sey falso.Dahada acıklar yeni haberler gelecek ve toplum aydınlanacak!
Duyarlı vatandas !

SIRADAKİ HABER