banner22

LTB’den Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi

LTB’den Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi
banner32

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Evrensel Çocuk Hakları Derneği (EÇHD) iş birliğinde Bandabuliya Sahnesi’nde “Çocuk Hakları Farkındalık Eğitimi” gerçekleştirildi. Halka açık ve ücretsiz olarak gerçekleştirilen ve ilginin yoğun olduğu eğitimde, katılımcılar tarafından merak edilen sorular da cevaplandırıldı.

Eğitim sonunda katılımcılara katılım belgeleri ile Cumhurbaşkanlığı tarafından hazırlanan ve çocukların yasalarla korunan haklarını yalın bir şekilde anlatan bir de kitapçık dağıtıldı.

Konunun uzmanları görsellerle destekli sunum yaptı

Etkinlikte Çocuk Hakları Uzmanı Avukat Laden Asilzade “KKTC’de Çocuk Haklarının Dünü ve Bugünü”, Uzman Psk. Danışman Ayten Özipek “Duygusal İstismarın Çocuk Üzerindeki Etkileri ve Sağaltımı”, Eğitim Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Tuba Him Karabıyıklı “Çocuk İstismarı ve İhmalinin Önlenmesi ”, Çocuk Beslenmesi Uzmanı Dyt. Aysel Kanioğluları “ Çocuğun Beslenme Yönünden İhmal ve İstismarı”, Uluslararası İlişkiler Uzmanı Ayşe Taşkın “Uluslararası Sözleşmeler ve Çocuk Hakları” konularında görsellerle destekli sunumlarda bulundular.

Lefkoşa Türk Belediyesi ile Evrensel Çocuk Hakları Derneği toplumun her kesiminin bilinçlendirilmesi amacıyla işbirliği içerisinde çalışmalara devam edeceğini vurguladı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER