banner22

Macaristan'dan öğretmenler KKTC'de

Macaristan'dan öğretmenler KKTC'de
banner32

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), Macaristan Öğretmen Sendikası (PSZ-SEH) ile imzaladığı “Öğretmen Değişim Programı Anlaşması” çerçevesinde PSZ-SEH heyetini KKTC’de ağırladı.

KTÖS’ün davetlisi olarak KKTC’ye gelen Macaristan Öğretmen Sendikası’nın  Başkanı, iki Başkan Yardımcısı, Dış İlişkiler Sorumlusu, Mali Sekreter ve Bölge Başkanı’ndan oluşan heyet, KTÖS merkez ofisini ziyaret ederek KTÖS Başkanı Emel Tel ve KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ile bir araya geldi.

KTÖS’ten yapılan açıklamaya göre görüşmede, konuk heyet, Kuzey Kıbrıs’ta takip edilen eğitim sistemi ve uygulamalarıyla Kıbrıs’ın içinden geçtiği ekonomik, siyasi ve kültürel durum hakkında bilgi aldı.

BAKAN ÖZYİĞİT’LE GÖRÜŞTÜLER

Bu çerçevede, Alsancak İlkokulu, Gönyeli Fazıl Plümer Anaokulu, Gönyeli İlkokulu ve Yenierenköy İlkokulu’nu ziyaret edip gözlemlerde bulunan PSZ-SEHUN yetkilileri, ayrıca Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit ve İlköğretim Dairesi Müdürü İlkşen Varoğlu Atik ile de bir toplantı gerçekleştirdi. 

Macaristan ve Kıbrıs’ta uygulanan eğitim sistemindeki ve de yürütülen sendikal mücadeledeki uygulamaların tartışıldığı toplantıda, yaşanan ortak sorunlara da değinilerek, karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

banner33
YORUM EKLE
banner38
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49