“Mağusa Limanı Lübnan’a açılmalı”

“Mağusa Limanı Lübnan’a açılmalı”
banner32

Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Beyrut’ta meydana gelen korkunç patlama neticesinde Lübnan’ın en büyük limanının devre dışı kaldığını anımsatarak, Gazimağusa Limanı’nın Lübnan’a  açılması gerektiğini söyledi.

banner69
Arıklı yaptığı yazılı açıklamada, patlama neticesinde Lübnan ve bölge ülkeleri için çok büyük bir öneme sahip olan bu limanın devre dışı kalması Lübnan ekonomisini de çıkmaza sokacağına işaret ederek, Fransa lobisinin fırsattan istifade Lübnan’da bir imza kampanyası açtığını ve Lübnan’ın 10 yıl süre ile Fransa’ya bağlanması için gayret gösterdiğini kaydetti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir jest yaparak Mersin Limanını Lübnan’ın kullanımına açtığına dikkat çeken Arıklı, KKTC’nin de aynı şekilde Gazimağusa Limanını Lübnan’ın kullanımına tahsis etmesi gerektiğini, böyle bir jestin ekonomik, sosyal ve siyasi birçok getirisi olacağını vurguladı.

Arıklı, hükümetten bu konuda gerekli adımları atmasını istedi.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 9 ay Önce

Hahahaha sayin Arikli bilmiyorum farkindamisiniz ama biz bir adayiz, Lubnanla hicbir kara baglantimiz yok, nasil acacagiz Mgausayi Lubanan hic dusundunuz mu? e hadi diyelim izin verdik Magusayi liman olarak kullansinlar, ve diyelim Lubnana gidecek mallar magusaya geldi bu mallari nasil Lubnana ulastiracaksiniz sonra? :)) Gelen mallari parasutle mi mi gonderecksiniz Lubnana? Mersin acabailir , cunku mallar mersine gelir ve oradan karayoluyla Lubnana gider , yani Turkiyenin Lubnanala KARA BAGLANTISI var , ama bizim Lubnanla kara baglantimiz yolumuz yok, biz bir adayiz. Bunu hic dusunmediniz mi? Siz bu isi bir daha dusunun bence isterseniz. :)

SIRADAKİ HABER