banner22

MDP, BEŞ YILDIZLI OTELLERİN, İŞLETMELERİN İŞ YAPMASINI İMKANSIZ HALE GETİRDİĞİNİ SAVUNDU

MDP, BEŞ YILDIZLI OTELLERİN, İŞLETMELERİN İŞ YAPMASINI İMKANSIZ HALE GETİRDİĞİNİ SAVUNDU
banner32

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) Genel Sekreteri Aktaç Atai, otellerde uygulanan her şey dahil sisteminin, otellerin çevresindeki işletmelerin iş yapmasını imkansız hale getirdiğini ileri sürdü.

Atai yaptığı yazılı açıklamada, “Her şey dahil sistemi ile turistin otelden çıkmadığı, çıksa da fotoğraf çekip geri oteline geri döndüğü bir turizm modeli yaratılmıştır” dedi.

Beş yıldızlı otellerin, müşterilerini memnun etmek için her imkanı ayağına getirme gayretinin birçok işletmeyi batma noktasına getirdiğini kaydeden Atai, “Otellerin içinde marketten kuaföre kadar her şey mevcut iken, çevre esnafının iş yapabilmesi imkansız hale gelmiştir. Dolayısı ile her şey dahil sistemi ülkemiz için sadece turizm istatistiklerini şişirmekten öteye geçmemektedir” ifadelerine yer verdi.

Dünyanın pek çok ülkesinde bölge halkının sektöre paydaş yapıldığını belirten Atai, “Girit adası turizm modeli, bunun için çok doğru bir örnektir. Pansiyonculuk ve 3 - 4 yıldızlı tesisleşmenin önünü açacak teşvikler verilmeli, turist ile esnafı buluşturacak yöntemler üzerinde çalışılmalıdır” dedi

banner33
YORUM EKLE
banner38
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51