MECLİS BAŞKANI ULUÇAY YDÜ'DEN ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ

 Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meclis Mavi Salon’da yer alan kabulde konuşan YDÜ Siyaset Bilimi...

MECLİS BAŞKANI ULUÇAY YDÜ'DEN ÖĞRENCİLERİ KABUL ETTİ
banner32
 

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meclis Mavi Salon’da yer alan kabulde konuşan YDÜ Siyaset Bilimi Bölüm Başkanı Doç. Dr. Nur Köprülü, Uluçay’a kabulden dolayı teşekkür ederek, öğrenciler için iyi bir deneyim olacağına inanç belirtti.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay da Türkçe ve İngilizce olarak yaptığı konuşmasında, ülkenin önemli gelişim alanlarından birinin de üniversiteler olduğuna vurgu yaparak, öğrencilerin eğitiminin yanı sıra, ülkeyi de eğitim vesilesiyle tanımalarının son derece önemli olduğunu söyledi.

Öğrencilerin ülkede bulundukları sürede siyasi ve kültürel yönden aldıkları bilgilerin, daha sonraki süreçlerde onları aslında bir nevi ülkenin diplomatı durumuna koyacağına işaret eden Uluçay, devleti yönetenler olarak kendilerinin de öğrencilerin ülkede bulundukları süre içerisinde ihtiyaçlarına cevap verecek çalışmaları yapmaya devam edeceklerini belirtti.

banner69
Uluçay, kabulde öğrenciler ile sohbet etti ve sorularını da yanıtladı.
Ziyaretten dolayı öğrencilere teşekkür eden Uluçay, ziyaret vesilesiyle iyi bir deneyim edinmelerini diledi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER