MECLİS GENEL KURULU YARIN TOPLANIYOR

 GÜNDEMDE 2 KARARNAME İLE BİR TASARI BULUNUYORTOPLANTIDA AYRICA GÜNCEL KONUŞMALAR YAPILACAK, SÖZLÜ SORULAR SORULABİLECEKKomitedeki bütçe görüşmeleri...

MECLİS GENEL KURULU YARIN TOPLANIYOR
banner83
banner80

 

banner69
GÜNDEMDE 2 KARARNAME İLE BİR TASARI BULUNUYOR
TOPLANTIDA AYRICA GÜNCEL KONUŞMALAR YAPILACAK, SÖZLÜ SORULAR SORULABİLECEK

Komitedeki bütçe görüşmeleri nedeniyle bugün toplanmayan Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu, yarın hem yasama hem de denetleme görevi için toplanacak.
Meclis Genel Kurulu’nun yarın saat 10.00’da başlayacak toplantısının gündeminde, iki kararname ile bir tasarı var. Toplantıda milletvekilleri güncel konuşmalar da yapacak.
Toplantının özel gündeminde “Emeklilik Maaşlarından Yapılan Vergi Kesintilerinin İadesine İlişkin Yasa Gücünde Kararname” ile “Kamu Çalışanlarının Aylık (Maaş-Ücret) ve Diğer Ödeneklerinin Düzenlenmesi Yasası Hakkında Yasa Gücünde Kararname ele alınacak.
Emekli maaşlarından yapılan vergi kesintilerinin iadesiyle ilgili kararname, işlemlerde gözden kaçan, aksayan kişi ve kurumlar varsa bunların mağduriyetinin bir ay içinde giderilmesi ve vergi kesintilerinin iade edilmesi amacıyla hazırlandı. 
Kamu çalışanlarının ödenekleriyle ilgili kararname ise, göç yasası olarak tabir edilen yasayla istihdam edilenlerin maaşlarında uygulanan cetvellerin 2018’e uyarlanması için hazırlandı.
Meclis Genel Kurulu’nda yarın ayrıca “Yataklı Tedavi Kurumları Dairesi (Kuruluş, Görev ve Çalışma Esasları” (Değişiklik) Yasa Tasarısı da görüşülecek.
Komiteden oy birliğiyle geçen tasarı, hemşire kadrolarının artırımını öngörüyor. 
Toplantının son bölümünde ise, isteyen milletvekilleri güncel konuşma yapacak ve sözlü sorularını kürsüden sorabilecek.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER