MECLİS'TE DOĞAL AFET VE GIDA DENETİMLERİ KONUŞULDU

“AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ”Meclis genel kurulunda dün Lefke bölgesindeki doğal afet ve gıda denetimleri konuları konuşuldu. Özlliklr Yedidalga...

MECLİS'TE DOĞAL AFET VE GIDA DENETİMLERİ KONUŞULDU
banner32

“AFET BÖLGESİ İLAN EDİLMELİ”

Meclis genel kurulunda dün Lefke bölgesindeki doğal afet ve gıda denetimleri konuları konuşuldu. Özlliklr Yedidalga ve tüm bölgede meydana gelen zararın en erken zamanda tazmini konusunda grekenin yapılacağı belirtildi.

Cumhuriyet Meclisi Genel Kurul toplantısındaki güncel konuşmalarda lefke bölgesinde yaşanan doğal afet konu oldu

UBP Milletvekili Menteş Gündüz, dün ülkenin batı bölgesinde dolu yüzünden yaşanan felaket konusunda insanların çok büyük bir şaşkınlık ve üzüntü içinde olduklarını söyledi.

Gündüz, bölgeyi ziyaret ettiğini ifade ederek, bir an önce Bakanlar Kurulu kararıyla bölgenin afet bölgesi ilan edilmesi, çok süratli ve dikkatli bir şekilde tedbirler alınarak, teknik ekiplerce çözümler üretilmesi gerektiğini kaydetti.

“TAZMİNLERİN ERKEN YAPILMASI SORUMLULUĞUMUZ”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de

banner69
Çok ciddi bir doğal afet yaşandığını, bölgede bu üretim sezonunda hiçbir üretim yapılamayacak gibi görüldüğünü aktaran Şahali, evlerde, araçlarda, işyerlerinde de hasarlar olduğunu, bunların da tespit çalışmalarının yapılacağını kaydetti.

ALTUĞRA: “ZEHİRLENİYOR MUYUZ?”

Öte yandan UBP milletvekili İzlem Gürçağ Altuğra, “Sağlıklı mı besleniyoruz, yoksa zehirleniyor muyuz?” konusunda yaptığı güncel konuşmada, sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekerek, günümüzde tüketilen meyve ve sebzelerin ne kadar sağlıklı olduğu konusunda ciddi endişeler bulunduğunu söyledi.

 “KORUYUCU HİZMETLER İÇİN EKİP OLUŞTURDUK”

Sağlık Bakanı Filiz Besim de söz alarak, erken ergenliğe girme konusunda dünyada da ciddi denetim yapıldığını dile getirerek, sağlıklı beslenmek için denetimin şart olduğunu kaydetti.

 “BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMLERİ VERİLİYOR”

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali, gıda güvenliği konusunun çok hassas olduğuna dikkat çekerek, giderlerin azaltılması için eğitimin artırılması gerektiğini kaydetti.

Üreticilerin bilinçli bir şekilde üretim faaliyetlerini gerçekleştirmesi konusunda hassas olduklarını belirten Şahali, tarımda kullanılan kimyasalların sadece AB kriterlerine uygun olanların ülkeye girişini mümkün kılacak bir çalışmaları olduğunu anlattı.

Şahali, 1 Ocak 2019 itibarıyla tarımda kullanılacak kimyasalların tümümün sadece AB kriterlerine bağlı olacağını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER