“Meclisi by-pass etmek doğru değil”

“Meclisi by-pass etmek doğru değil”
banner83
banner80

UBP Milletvekili Olgun Amcaoğlu da mali ve işbirliği protokolünün hala netleşmediğini kaydederek, “Orta vadeli programlar ve hükümet programında olan projelerle ilgili çalışma yok” dedi.

28 belediyenin 19’unun batma noktasında olduğunun söylendiğini ifade eden Amcaoğlu, “Belediyelerde reformu yapma kararlığını göstermezseniz bunun sonuçlarını bütçede göreceksiniz” şeklinde konuştu.

Olgun Amcaoğlu, Hayat Pahalılığı ve bu konudaki yasa gücünde kararnameye işaret ederek “Meclisi by-pass etmek doğru değil” dedi.

Amcaoğlu, mali protokollere de değinerek, “Protokolleri okumak önemli.. Sadece tartışmak kolay... Genel bütçeyi bir çatı altında görmek, gelir ve giderleri değerlendirebilmek önemli”  şeklinde konuştu.

Olgun Amcaoğlu, özelleştirmeler konusunda bundan sonra yapılacak plan ve projelerin iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Amcaoğlu, konuşmasında Maliye Bakanlığı uhdesinde hayata geçmesi gereken yasa ve mevzuatlara değindi.

2019 bütçesinde ek mesailerin 153 milyon TL olarak öngörüldüğünü söyleyen Amcaoğlu, “Lefkoşa ve Güzelyurt hastaneleri bu rakamlarla biterdi” dedi.

Amcaoğlu, bütçede rakam oyunları yapıldığını belirterek, “960 milyon gelir var bu bütçenin içinde. Devletin gelirleri saklanmıştır. Maliye Bakanı bütçeyi artıda kapattım diyerek kahraman olacak. Bütün ülke sizi ayakta alkışlayacak” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER