Meclis’ten “Konsensus” yorumlarına yanıt

Meclis’ten “Konsensus” yorumlarına yanıt
banner32

Meclisin dün yaptığı kapalı oturumla Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı tarafından bilgi verildiği toplantıs sonrası Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay’ın “Siyasi partiler arasında Kıbrıs konusunda bir çok konuda konsensus var” açıklamasına bugün Kudret Özersay ve Ersin Tatar’ın yaptığı eleştiler sonrası Meclis Basın Bürosu sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Açıklamada şunlar kaydedildi: “Sayın Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın Cumhuriyet Meclis’ini kapalı oturumda bilgilendirmesi sonrası Sayın Cumhuriyet Meclisi Başkanımız Tebrrüken Uluçay’ın basına yapmış olduğu açıklamada, basının öne çıkardığı “Meclis’te konsensus var” başlığından yola çıkarak bazı siyasi parti başkanlarımızın yaptığı yorumlar üzerine dün yapılan açıklamada haberin bütününde yer alan alt satırlarını ve detayını kamuoyumuzun dikkatine getirmek isteriz.

Sayın Meclis Başkanımız, yapmış olduğu açıklamada Kıbrıs sorunu konusunda gelinen aşamada bir çok noktada siyasi partilerin bir konsensusu olduğunu belirtmiştir. Sayın Başkanımız, açıklamasının devamında bu konsensusların neler olduğunu detaylandırmış ve bunları “siyasi eşitlik , sonuç odaklı görüşme, takvim dahilinde görüşmenin gündeme gelmesi ve ucu açık olmaması” şeklinde açıklamış, bu konuların BM raporlarına da yansıdığını söylemiştir. Açıklamanın tümü Cumhuriyet Meclisi’nin sosyal medya platformlarında dünden itibaren yayınlanmaktadır. Kamuoyumuza saygı ile duyurulur."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER