Memur-Sen'den ücretli test kararını geri çekme çağrısı

Memur-Sen'den ücretli test kararını geri çekme çağrısı
banner78

Kıbrıs Türk Memur Sendikası (Memur-Sen), PCR ve antijen testlerinin ücretli yapılması kararının geri çekilmesi için Hükümete çağrıda bulundu.

Memur-Sen Genel Başkanı Akın Manga, Sendika olarak aşısızların PCR ve antijen testlerinin ücretli olması kararını doğru bulduklarını ancak, testlerin herkes için ücretli olması kararı ile bulaşın atmasının önünün açıldığını savundu.

Manga, “Hükümet bu çelişkili kararları ile, bulaşın önünü açmış, pandemi ile mücadelede, teslim bayrağını çekmiş bulunmaktadır. Mali sıkıntı içinde olan sektörler ve çalışanları bu nedenle testlerden kaçınacak, dolayısıyla bulaşın artmasına neden olunacaktır” dedi.

banner69
ZAMLAR KABUL EDİLEBİLİR DEĞİL

Manga ayrıca, çalışanlarının test ücretlerinin işletmeler tarafından karşılanması halinde, bunun mal ve hizmetlere yansıtılmasının büyük bir olasılık olduğunu ifade etti.

Temel gıda ve tüp gaza yapılan zamların kabul edilebilir olmadığını belirten Manga, Hükümeti halkın alım gücü arttıracak icraatlar yapmaya çağırdı.

Manga, “Hükümeti, bulaşın yayılımına katkı koyan ücretli test kararından vazgeçmeye, piyasadaki keyfi fahiş zamları önleyecek denetimleri ivedi olarak yapmaya çağırıyoruz” dedi.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cengiz köse
Cengiz köse - 4 hafta Önce

Çift aşı olmuşuz. Devlet sairesine giriş için( maliye, araç kayıt) pcr testi istiyor.
Bu aşılarin hiç bir işe yaramadığınız katini degil midir?
Dairelere girerken vatandastan 100 tl verip pcr istemek hukümetin konkordato ilanı değil midir?
Devlet dairesinde işimızi nasil halledecegiz? Online işlemleri uygulayın hic olmazsa...

SIRADAKİ HABER