Merit Grubundan açıklama

Merit Grubundan açıklama
banner32

Merit International Hotels & Resorts , çeşitli yayın organlarında yapılan açıklamaların mesnetsiz ve kötü niyetli olduğunu belirterek halkın sağduyusuna teşekkür etti.

Yapılan açıklamada şunlar kaydedildi:

"Şirketimiz, 20 yılı aşkın süredir -başta turizm olmak üzere, birçok farklı alanda yaptığı yatırımlarla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ekonomisine büyük katkılar sunmuş, yeni yatırımları ile de katkı sunmaya devam etmektedir.

Ayrıca tüm Dünya’nın görmezden geldiği, Akdeniz’in incisi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin uluslararası anlamda tanıtılması hususunda ciddi tanıtım faaliyetleri yürütmüş, yürütmeye devam etmeyi de ilke olarak benimsemiştir.

Ülkemiz ekonomisini ve sosyal yaşamını 2020 Mart ayı itibariyle derinden sarsan Covid-19 salgını süresince de Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Devleti ve milletimize tüm imkanlarıyla destek olmaktan da asla geri durmamıştır.

Bu hususta, 30 Mart – 25 Nisan tarihleri arasında Merit Cyprus Gardens, işletmemiz 60 vatandaşımızın konakladığı pandemi oteli olarak tahsis edilmiştir.

banner69
Sağlık bakanlığımızın ve milletimizin desteğe ihtiyacı olduğu noktada, Merit Otellerinin bağlı olduğu Net Holding Yönetim Kurulu Başkanı Besim Tibuk’un oğlu Murat Besim Tibuk, Sağlık Bakanlığı’nın talep ettiği 3000 hızlı tanı kitine istinaden 6 bin adet hızlı tanı kitini de özel bir uçak kiralayarak adaya getirmiş, desteklerini esirgememiştir.

Sağlık bakanlığınının bilgisi ve özel izni dahilinde bu yardımları gerçekleştiren Sayın Murat Besim Tibuk, devletimize ek bir maliyet yaratmamak adına, Merit Royal Premium Hotel & Resort işletmemizde karantinada kalmış, akabinde söz konusu işletmemiz 20 Haziran 2020 tarihine kadar da yaklaşık 60 vatandaşımızın konakladığı bir pandemi oteli olarak hizmet vermiştir.

Gerek şirketimiz, gerekse Tibuk ailesi, her birey ve kurumun tecrübe ettiği olağanüstü koşullarda, her zaman olduğu gibi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti menfaatinden yana tavrını ve desteğini esirgememiş, destek olmaktan da gurur duymuştur.

Öyleki yapımına henüz başlanmış pandemi hastanesinin olmadığı dönemde dahi yatırımlarımızdan biri olan Queen Aphrodite Otel’imizi de Sağlık Bakanlığı’nın pandemi hastahanesi olarak kullanması hususunda KKTC Hükümetine karşılıksız olarak teklif etmiştir.

Şirketimizin, Tibuk Ailesi’nin gösterdiği tüm iyi niyetli desteklerine, bu zor dönemde istihdam yaratmak adına yaptığı yatırımlarına, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin tanıtımı için gösterdiği gayretlerine karşı -çeşitli yayın organlarında yapılan mesnetsiz ve kötü niyetli açıklamaları büyük bir üzüntü ile karşıladığını belirtmek isteriz.

Daha önce de belirttiğimiz gibi asılsız her iddianın hukuksal zeminde takipçisi olduğumuzu ve gerekeni yapacağımızı bilmenizi isteriz.

Merit Grubu olarak tüm gayretimizle ülkemize hizmet etmeye devam edeceğimizi belirtir, asılsız iddialara itibar göstermeyen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin sağduyulu halkına teşekkür ederiz."

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşen  Bayrak
Ayşen Bayrak - 8 ay Önce

Merit otelleri turizmi gururudur senelerdir devamlı kendini olumlu yönde geliştirerek hizmet verir bu ayda gittim kaldım pandemi dönemi olmasına rağmen merit adının güvencesinde gitim hijyen başta olmak üzere herşey dört dörtlüktü maaselef bir atasözümüz var meyve veren ağaç taşlanır merit otellerinin başta yöneticileri olmak üzere bütün personelini kutluyor ve başarılarının devamını gönülden diliyorum

Hacer kılıçoğlu
Hacer kılıçoğlu - 8 ay Önce

????????????

Artvin Bal
Artvin Bal - 8 ay Önce

Besim adime bu yakışır

Cyprus Boy
Cyprus Boy - 8 ay Önce

Hadi lan ordan ingiltereye balanmaktan vazgeçtin yani?

SIRADAKİ HABER