Meslek Liseleri Arası Bilgi ve Beceri Yarışmaları yapıldı

Meslek Liseleri Arası Bilgi ve Beceri Yarışmaları yapıldı
banner83
banner80

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki Teknik Öğretim Dairesi ile Doğu Akdeniz Üniversitesi Turizm Fakültesi ve Bilgisayar Teknoloji Yüksek Okulu iş birliğinde Meslek Liseleri Arası Bilgi ve Beceri Yarışmaları yapıldı.

"Zihni Türksel" anısına düzenlenen, 156 öğrenci, 76 öğretmenin katıldığı ve 83 jürinin yer aldığı yarışmalarda, "Mutfak" alanında sepet, servis, barista, kokteyl, genel turizm, "Elektrik-Elektronik" alanında elektrik kumanda, elektrik tesisat, elektronik, "İnşaat teknolojisi" alanında elde çizim, bilgisayarda çizim ile "Bilişim ve Bilgisayarlı muhasebe" dalında öğrenciler becerilerini sergiledi.

Bakanlıktan verilen bilgiye göre, Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin ev sahipliğindeki yarışmaların açılışına katıldı.

Açılış töreninde konuşan Bakan Nazım Çavuşoğlu, katılımlarından dolayı herkese teşekkür ederek, öğrencilere yarışmalarda başarılar diledi.

- “Geleceğimiz aydınlık. Yarışmalardan önemli bireylerin çıkacağına inanıyorum”

Düzenlenen yarışmalarla hedeflerinin, küçük coğrafyalardan dünyaya ulaşmak olduğunu vurgulayan Çavuşoğlu, DAÜ ile yapılacak bu tarz yarışmaların gelecek yıllarda daha da artmasını temenni ederek, DAÜ’nün bu konularda bir lokomotif görevini üstlendiğini belirtti.

Çavuşoğlu, ülkenin insan kaynakları bakımından sayısal anlamda az olduğunu da değinerek, bilgi ve beceri anlamında nitelikli seviyede insan gücü yetiştirmenin önemine vurgu yaptı.

Öğrencilerin sektör ile bir araya gelmesinin son derece önemli olduğunun da altını çizen Çavuşoğlu, bu bağlamda gerekli düzenlemelerin yapıldığını aktardı.

Yarışmaya katılan öğrencilere başarılar dileyen Çavuşoğlu, “Geleceğimiz aydınlık. Yarışmalardan önemli bireylerin çıkacağına inanıyorum.” dedi.

-Ödül Töreni 27 Mayıs Cuma günü

Gerçekleştirilen yarışmalar sonunda dereceye girenlere ödülleri, 27 Mayıs Cuma günü Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek ödül töreninde takdim edilecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER