MUSTAFA ÇAĞATAY ANILDI

MEZARI BAŞINDA TÖREN DÜZENLENDİ Eski başbakanlardan Mustafa Çağatay, ölümünün 29. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.Eski...

MUSTAFA ÇAĞATAY ANILDI
banner94
banner90

MEZARI BAŞINDA TÖREN DÜZENLENDİ

 

Eski başbakanlardan Mustafa Çağatay, ölümünün 29. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Eski başbakanlardan Mustafa Çağatay, ölümünün 29. yılında mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. Tören, saygı duruşu, İstiklâl Marşı ve protokol sırasına göre çelenklerin mezara sunulmasıyla başladı.

Törende konuşan Çağatay’ın yakın akrabası, eski bakanlardan Özel Tahsin, Çağatay’ı özlemle andıklarını belirterek, toplumun sivil ve siyasi yaşamına, varoluş mücadelesine katkılarının asla unutulmayacağını ifade etti.

banner91
Özverili, kişilikli, saygıdeğer ve dürüst bir insan olan Çağatay’ın bırakmış olduğu boşluğun dolmadığını belirten Tahsin, Çağatay’ın kendisine uygun gördüğü bakanlık görevlerini layıkıyla ve hiçbir şaibeye yer bırakmayacak şekilde yerine getirdiğini kaydetti.

“İnsan dünyada vücudu kadar değil yüreği kadar yer kaplar” sözlerine vurgu yapan Tahsin, Çağatay’ın devlet imkânları yerine kendi aracıyla seyahat ettiğini, dik duruşundan dolayı çare bulmak isteyenlerin ona sığındığını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı da, Çağatay’ın meziyet ve özelliklerinin kendisini günümüzde çok aranan bir kişilik haline getirdiğini ifade etti. Akıncı, Çağatay’ın farklı siyasi görüşlere mensup kişilerde uyandırdığı saygının önemine işaret etti.

Erek Çağatay’ın iyi yetişmiş bir milletvekili olarak Meclis’te bulunmasında, kendisinin de öğretmenliğini yapmış annesi Tuncay Çağatay’ın etkisi olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Akıncı, bunun da baba Çağatay’ın ruhunu şad eden gelişmelerden birisi olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER