Nazım Çavuşoğlu: Atatürkçülüğümü ve laikçiliğimi kimse sorgulayamaz

Nazım Çavuşoğlu: Atatürkçülüğümü ve laikçiliğimi kimse sorgulayamaz
banner94
banner90

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, eylem sırasında bakanlık önüne çıktı. Eylemcileri dinleyen ve açıklama yapmak isteyen Çavuşoğlu ile öğretmen sendikaları arasında sözlü tartışma yaşandı. Sendikalar, sloganlarla Çavuşoğlu’nun açıklama yapmasını engellemeye çalıştı. Bunun üzerine Çavuşoğlu, veliler ile konuştu, taleplerini dinledi.

Bazı ders kitaplarında yapılan düzenlemeye karşı çıkan "Laik Demokratik Eğitim İçin Mücadele Hareketi" velileri, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Türk Orta Eğitim Öğretmenler Sendikası (KTOEÖS) ile birlikte, Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem yaptı.

Eylemcilerin ‘Nazım istifa, işbirlikçi bakan istemiyoruz, yobaz bakan istemiyoruz’ sloganlarının ardın Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu eylemcilerin yanına geldi.

ÇAVUŞOĞLU EYLEMCİLERİN YANINA GİTTİ 

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu da “Nazım istifa” sloganları altıldığı sırada eylemcilerin yanına gitti ve açıklama yapmak istedi. Ancak eylemciler slogan atmaya devam etti ve Çavuşoğlu’nun açıklama yapmasını engellemeye çalıştı. 

“ATATÜRKÇÜLÜĞÜMÜ VE LAİKÇİLİĞİMİ KİMSE SORGULAYAMAZ”

Nazım Çavuşoğlu da bunu eleştirdi ve bu şekilde nasıl anlaşılabileceğini sordu. Atatürkçülüğünü ve laikliğini kimsenin sorgulayamayacağını ifade eden Çavuşoğlu, eleştirileri dinlediğini, ancak öğretmenlerin bu şekilde yaklaşımının doğru olmadığını söyledi. 

banner91
Kendi argümanlarını ortaya koyan ancak karşı görüşe tahammül etmeyenlerin karşısında duracaklarını ifade eden Çavuşoğlu, bakanlık olarak her türlü fikri kucaklamaya devam edeceklerini belirtti. 

Maksadını aşan sözlere rağmen ayrıştırma ötekileştirme yapmadan laik eğitime devam edeceklerini vurgulayan Çavuşoğlu, her türlü fikre de saygı içinde olacaklarını kaydetti. 

“Öğretmen arkadaşlarımızın tavrını uygun görmedik” diyen Çavuşoğlu, sendikayı eleştirdi. 

Açıklamasını protestolara rağmen sürdüren Çavuşoğlu, bazı sendikacılarla sözlü gerginlik yaşadı. 

Sendikaların istediği açıklamayı yaptığını ancak kendisinin açıklama yapmasına izin vermediğini belirten Çavuşoğlu, velilerle de konuştu. 

BAKAN ÇAVUŞOĞLU "LAİK DEMOKRATİK EĞİTİM İÇİN MÜCADELE HAREKETİ" VELİLERİYLE GÖRÜŞTÜ

Her türlü görüşü dinlemeye, tartışmaya hazır olduğunu söyleyen Çavuşoğlu, Atatürkçü duruşunu kimsenin tartışamayacağını ancak bu şekilde anlaşmanın konuşmanın mümkün olmadığını ifade ederek, kitapları eleştiren velilerle görüşmeye geçti. 

Bakanlıkta, bakanlık yetkilileriyle birlikte velilerle görüşmesini sürdüren Çavuşoğlu’nun, görüşme sonrası basına açıklama yapması bekleniyor.

banner69
YORUM EKLE
banner83
SIRADAKİ HABER