ÖCAL: 'ŞİDDET, UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI KONU VE OLAYLARI ÜZERİNE DERHAL, BÜTÜNLÜKLÜ VE CİDDİ ŞEKİLDE TEDBİRLER ALINMASI GEREK'

 Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri & Kadın ve Çocuk hakları Komite Başkanı Keziban Öcal, ülkede...

ÖCAL: 'ŞİDDET, UYUŞTURUCU VE MADDE BAĞIMLILIĞI KONU VE OLAYLARI ÜZERİNE DERHAL, BÜTÜNLÜKLÜ VE CİDDİ ŞEKİLDE TEDBİRLER ALINMASI GEREK'
banner94
banner90

banner91
 

Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Sekreteri & Kadın ve Çocuk hakları Komite Başkanı Keziban Öcal, ülkede her geçen gün büyüyen şiddet, uyuşturucu ve madde bağımlılığı konu ve olayları üzerine derhal, bütünlüklü ve ciddi şekilde tedbirler alınması gerektiğini belirtti.

Öcal yaptığı yazılı açıklamada, güvenoyu almış dörtlü koalisyon hükümetinin, ülkede çözmesi gereken birçok sorun, sıkıntı ve eksiklik yanında Meclis’ten çıkarılması gereken birçok tüzük ve yasa olduğunu ifade etti.

Şiddet, madde bağımlılığı ve uyuşturucu vakaları üzerine önleyici ve caydırıcı tedbirlerin alınması gerektiğini kaydeden Öcal, bu konun hayati öneme sahip bulunduğunu belirtti.

Kamu-Sen’in bu konuda, gerek farkındalık, gerekse doğru bilinçlenme adına geçmiş yıl içinde birçok panel, söyleşi ve eğitim çalışması yaptığını, bundan sonraki süreçler içerisinde de yapmaya devam edeceğini belirten Öcal, ülkenin geleceğinin daha güvenli daha huzurlu ve daha güzel bir ortamda şekillenmesine katkı koyacak herkesi daha fazla sorumluluk üstlenmeye davet etti.

Öcal, konu hakkında atılacak her türlü adıma Kamu-Sen olarak destek olacaklarını belirterek, konu hakkında ciddi adımlar ve tedbirlerin kısa süre içerisinde alınmaması durumunda ise uyarı ve tepkilerinin sertleşerek artacağını sözlerine ekledi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER