Öğrenciler 2 günde bir okula gidecek

Öğrenciler 2 günde bir okula gidecek
banner32
banner76

Milli Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, 1 Eylül’de online eğitime başlanacağını, 14 Eylül‘de ise hastalığın seyrine ve rastgele test sonuçlarına bağlı olarak, yüz yüze eğitime başlanacağını açıkladı.

Sağlık Bakanı Ali Pilli ile birlikte basın toplantısı düzenleyen  Eğitim Bakanı Nazım Çavuşoğlu, eğitime ne zaman ve nasıl başlanacağıyla ilgili kararlarını açıkladı.

banner69
Bu açıklamayı Sağlık Bakanlığı ile yapmalarının önemine değinen Çavuşoğlu, okulların 1 Eylül’de açılmasının planlandığını ve kendilerinin buna hazır olduğunu ancak Sağlık Bakanlığı’nın 1 Eylül’ün erken olabileceği yönünde bir görüşü olduğunu, bu çerçevede yeniden yaptıkları toplantı sonucu okulları Sağlık Bakanlığının önerdiği tarihte açma kararı aldıklarını söyledi.

Çavuşoğlu bu çerçevede e-nabız sisteminin yansımalarının takibi ve öğretmenlerin, şoförlerin ve yardımcı annelerin testlerinin sonuçlarına da bakarak, yüz yüze eğitimin 14 Eylül’de başlamasına ve 1 Eylül itibariyle on-line eğitimin başlamasına karar verildiğini açıkladı.

Çavuşoğlu şunları da kaydetti:

“Öğrenciler 2 günde bir okula gidecek. Sınıflarda en fazla 20 öğrenci olacak. Öğrencilere dezenfektan ve maske dağıtılacak” dedi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER