Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler Günü Mesajları
banner32
banner76

TAÇOY

Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, 24 Kasım tarihinin, hem Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk'ü anlamak, hem de bir kez daha öğretmenlerimizle gurur duymak için önemli bir gün olduğunu kaydetti.
24 Kasım Öğretmenler günü vesilesiyle mesaj yayımlayan Taçoy, üzerinde emeği olan tüm öğretmenleri minnet ve saygı ile andı; görevde olan fedakar öğretmen arkadaşlarına Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda yürüttükleri görevlerinde başarılar diledi ve günlerini kutladı.
Taçoy, mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bu zor dönemde, öğretmenlerimizin fedakarlıklarını bir kez daha gördük. 
İhtiyacımız olan birlik ve bütünlüğümüz için, öğretmenin önemini anlatmama gerek yok. 
Bu ülkeyi yeniden ayağa kaldırmak için zor ve uzun bir yol bizi beklerken, eğitimin önemini de vurgulamak isterim. Hayatın her alanında öğretmene çok ciddi görevler düşüyor. Kıbrıs Türk mücadele tarihi de öğretmenlerimizin fedakarlıkları ve başarı hikayeleri ile doludur”. 

KAZIM AND

Kıbrıs Türk Emekli Subaylar Derneği Başkanı Kazım And, Öğretmenler Günü’nü kutladı. 
And kutlama mesajında, “Güzel ülkemizin her yerinde yarınlarımızın aydınlık neslini yetiştirmek için vazifelerini başarıyla yerine getiren öğretmenlerimizin, bu vazifesini yerine getirmiş emekli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü yürekten kutluyoruz. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve Kıbrıs Türk varoluş mücadelesinin ön saflarında yer alan öğretmenlerimiz başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. 

HÜR İŞ

Hür-İş Genel Başkan Vekili Ahmet Serdaroğlu, öğretmenlerin nitelikli bireylerin yetişmesinde ve gelişmesinde, dolayısıyla geleceği inşa etmede en büyük paya sahip olduğuna işaret etti.
Serdaroğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle mesaj yayımlayarak, “görevlerini aşkla ve zevkle yapan değerli öğretmenlerimizi sevgi, saygı ile selamlar, 24 Kasım Öğretmenler Gününü gönülden kutlarız” dedi.
Serdaroğlu, mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk yaptığı bir konuşmada “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma milletime öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferlerle yaptığım diğer işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir” diyerek öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurguladığını anımsattı.

banner69
ÇAKIR

Din Görevlileri Sendikası (DİN GÖR-SEN) Başkanı Süleyman Çakır, Kıbrıslı Türklerin görkemli bir miras olan eğitimi kuşaktan kuşağa aktardığını kaydetti.
Çakır, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayımladığı mesajda, “Geleceğimizi inşa etmek için hiç tereddüt etmeden görevinin başında duran, insanlığın aydınlık gelecek inşasını kesintiye uğratmamak için canla başla çalışan öğretmenlerimizi kutluyorum” ifadelerine yer verdi:
Süleyman Çakır, mesajında şunları kaydetti:
“İnsanlığın sahip olduğu bilgi birikiminde, gelişmişlik seviyesinde adamız eğitim kurumlarının payı azımsanamayacak ölçüdedir. Dün olduğu gibi bugünde kelimenin tam anlamıyla bir eğitim adası olma özelliğimizi koruyor, Kıbrıslı Türkler olarak bu görkemli mirası kuşaktan kuşağa aktarmaya devam ediyoruz. İşte bu köklü miras nedeniyle öğretmene ve öğrenciye bir başka sevgiyle yaklaşıyor, her türlü yardımı ve desteği canı gönülden yapmaya özen gösteriyoruz. Yaşadığımız, salgın hastalık süreci hepimiz açısından olduğu gibi öğretmenlerimiz açısından da zorlu geçen bir süreç olmaya devam etmektedir. Bu zor günlerde geleceğimizi inşa etmek için hiç tereddüt etmeden görevinin başında duran, insanlığın aydınlık gelecek inşasını kesintiye uğratmamak için canla başla çalışan öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.”

SAVAŞAN

Öğretmenler günü dolayısıyla mesaj yayımlayan Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyi Başkanı Ahmet Savaşan, 24 Kasım’ın, herkesi yetiştiren öğretmenlerin değerlerini daha iyi anlamak için önemli bir fırsat sunduğuna dikkat çekti. 
Kıbrıs Sağlık Turizmi Konseyinden yapılan yazılı açıklamaya göre öğretmenlerin Covid-19 salgını sürecinde, yüz yüze iletişim yanı sıra uzaktan öğretim araçlarını etkin bir şekilde kullanarak, öğrencilerimizin eğitim-öğretim süreçlerinde kayıp yaşamaması için büyük bir özveriyle çalıştığına işaret eden Ahmet Savaşan, “bütün öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.
Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "geleceğin güvencesi sağlam temellere dayalı bir eğitime, eğitim ise öğretmene dayalıdır" dediğinin altını çizen Ahmet Savaşan, şöyle devam etti:
“Bu anlayış çerçevesinde eğitime gereken ilginin gösterilmesi, toplumun her kesimine nitelikli eğitim imkanlarının sunulması, iktisadi ve toplumsal her türlü kalkınmanın ve çağdaş medeniyetler seviyesini aşabilmenin kaçınılmaz önkoşuludur. Bu kalkınmadaki en büyük rol, Atatürk'ün ‘irfan ordusu’ olarak hitap ettiği gönüllere ve akıllara dokunan eğitim neferlerimize, öğretmenlerimize düşmektedir. Hiç şüphesizdir ki güçlü bir ‘irfan ordusu’ da nitelikli bir eğitim sistemi ile mümkündür. Tarihimizi inceleyenler bilir ki insanımız, ilime, ilim ve irfan sahibi kişilere her zaman değer vermiş; bilim insanına, bilim öğretene, eğitim verene, bu uğurda ömür vakfedene hürmette kusur etmemiş, eserinin üzerinde imzası olmayan yegane sanatkara sahip çıkmıştır” 

KAMU İŞ

Kıbrıs Türk Kamu İşçileri Sendikası (Kamu-İş), öğretmenlerin nitelikli bireylerin yetişmesinde ve gelişmesinde, geleceği inşa etmede en büyük paya sahip olduğunu belirtti.

Kamu-İş Genel Başkanı Ahmet Serdaroğlu, Öğretmenler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bir konuşmasında “Benim asıl anlatılacak yanım öğretmenliğimdir. Topluma milletime öğretmenlik yapabiliyorsam, beni onunla anlatın. Yoksa kazandığım zaferlerle yaptığım diğer işlerle beni anlatmanız pek önemli değildir” diyerek öğretmenliğin en kutsal mesleklerden biri olduğunu vurguladığını hatırlattı.

Sennaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının verildiği bu anlamlı günde görevlerini aşkla ve zevkle yapan değerli öğretmenleri sevgi, saygı ile selamlayarak 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 14:22
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER