Öğretmenler Günü Mesajları

Öğretmenler Günü Mesajları
banner32

SANER

 Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkan Vekili Ersan Saner,  öğretmenlerin bir ülkenin, bir devletin ve bir halkın gelecek nesillerini yetiştirilmesinde  en önemli bireyleri olduğunu vurguladı.  

Saner, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak tüm öğretmenleri kutladı. UBP’den yapılan açıklamaya göre, Saner mesajında şunları kaydetti:

“Öğretmenler bir ülkenin, bir halkın, en önemli işlev yerine getiren   bireyleridir. Geleceğimizi belirlerken, öğretimin  yanında eğitimi, hayata dair pek çok bilgiyi, bizi bu günlere taşıyan öğretmenlerimizden aldık. Onlardan vefayı, sevgi, saygı, dostluğu, vatanın, özgürlüğün kıymetini öğrendik. Öğretmenler, bir toplumu bilgi ve deneyimle bir sanatkar ustalığıyla  işleyen, ona değer katan, onun kültür, eğitim seviyesinin gelişmesinde belirlenmesinde etkin rol oynayan kişilerdir.  Çağdaş değerlere bağlı ilerici, atılımcı öğretmenlerin de büyük katkılarıyladır ki, yok edilmek istenen bir toplum noktasından devlet sahibi bir halk konumuna geldik. 

Kıbrıs Türk Öğretmeni verilen mücadeleyi, gelinen noktanın önemini, en iyi ve doğru bir şekilde  değerlendirebilecek, değerini bilebilecek donamıma ve tarihsel bilince sahiptir.
Günümüzde tüm Devletlerin, halkların sorunları vardır. Bizim de elbette toplum  olarak sıkıntılarımız vardır. Ancak şu bilinmelidir ki sorunlarımızdan  hiç biri çözülemez, aşılamaz değildir. Önemli olan, yapılması gereken, demokratik düzen içerisinde, halk iradesini hakim kılarak, tüm değerlerimizi en verimli şekilde kullanarak, konularımızın tartışılması ve sorunlarımızın aşılmasıdır. Hiç kimse Devletin geleceğinden, Kıbrıs Türk Halkı’nın bugünkünden de daha aydınlık, daha refah günleri göreceğinden  kuşku duymamalıdır. Hiç birimiz, hiç bir kuruluşumuz, halkımızın özgürlüğünü, güvenliğinii tehlikeye sokacak hareketlere başvurmamalıdır. El-ele gönül gönüle  olmalıyız. Atatürkçülüğü rehber etmeye devam ederek, çağdaş düşüncelerden feyz alarak yarınları daha mutlu kılmalıyız. 
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ‘Millet Mektepleri Başöğretmenlik’ ünvanının verilmesi dolayısı ile idrak edilen ‘ Öğretmenler Günü’nde’ tüm öğretmenlerimizi yürekten kutluyor, sağlık diliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyorum.”

BAYBARS

İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, Öğretmenler Günü mesajı yayınladı.

Baybars yayınladığı mesajda, “Ülkemizin daha güzel yarınlara ulaşması, çağdaş, laik ve eğitimli nesillerin yetişmesinde emeklerini esirgemeyen, ülkemizin gerçek şefleri olan değerli öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü tüm kalbimle kutlar, saygı ve sevgilerimi sunarım” dedi.

Ayşegül Baybars, çocuklara çalışmanın kıymetini gösteren, adaletin önemini öğreten, toplumsal düşünmenin kazandırdığını öğütleyen, araştırmayı aşılayan ve her zaman ilmin peşinden gitmeyi işaret eden öğretmenler olduğunu kaydetti.

 Baybars, “Onlar ki, yeri geldi anne ve babamız, yeri geldi en yakın arkadaşlarımız oldular. Her zaman sevincimiz sevinçleri, derdimiz dertleri oldu. Yaşamın her alanında onların yetiştirdiği değerler sayesinde daha iyiye, daha güzele yol alan eğitimli bir dünyanın umudu hep var olacaktır. Sadece pozitif bilimlerle değil, manevi değerlerimizle, kültürel özelliklerimizle de bizleri donatan, güçlendiren, insanlığa yararlı bireyler yetiştiren, özveri ve sevginin sembolüdür öğretmenlerimiz. Onlar, Kıbrıs Türk kimliğinin en aydın yüzleridirler” dedi.

PİLLİ

Sağlık Bakanı Ali Pilli, dünyanın en kutsal mesleklerinden birini icra eden öğretmenlerin aydın bir toplum olma yolunda üstlendikleri rolün son derece önemli olduğunu vurguladı.

Bakan Pilli, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda şu ifadelere yer verdi:

“Öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceğe en iyi şekilde taşınması, kültürel mirasımızın genç nesillere aktarılması, her yönden güçlü bir şekilde gelişim göstermesinde topluma en büyük katkı koymakta, tüm dünyayı etkisi altına alan pandemi sürecinde de görev sorumluluğu ile çocuklarımıza yol göstermeye devam etmektedir.

Bu vesileyle öğrencilerini büyük bir hassasiyetle ve fedakârlıkla yetiştiren tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlar, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi rahmetle anarım.”

ÜSTEL

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Girne Milletvekili Ünal Üstel, 24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Üstel mesajında, öğretmenlerin tarih boyunca bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın ve aydınlanmanın öncüleri olarak toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olduğunu vurguladı.

Üstel yeni nesiller yetiştirerek, toplumların şekillenmesinde daha güzel bir gelecek ve aydınlık kurmada en büyük rolü üstlenen öğretmenleri 24 Kasım Öğretmenler Günü’nde saygı ve sevgiyle kucakladığını kaydetti.

GÜRCAFER

Kıbrıs Türk İnşaat Müteahhitleri Birliği Başkanı Cafer Gürcafer, Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımladı.

Gürcafer mesajında, “24 Kasım Öğretmenler günü, gelecek nesilleri yetiştirmek gibi yüce bir görevi üstlenen öğretmenlerimizin ve toplumların geleceği açısından eğitimin önemi hatırlatmak için önemli bir gündür” dedi.

“Ancak, ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğini inşa eden öğretmenlerimizin elleri hergün öpülmelidir” diyen Gürcafer şöyle tamamladı:

“Büyük Lider ve Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün de ifade ettiği gibi “Ulusları kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir.”

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü candan kutlarım.”

banner69
EĞİTİMCİLER SENDİKASI

 Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sendika Başkanı Himmet Turgut, yayımladı mesajda, “Eğitim en küçük yaşlardan itibaren başlar ve öğretmen adeta bir doktor gibi öğrencilerinin ruh ve duygu dünyalarına dokunur. Öğretmenin adeta bir doktor gibi yaptığı ilk aşı ise merhamettir” dedi.

Turgut, şunları kaydetti:

“Kıbrıs Türk Eğitimciler Sendikası; öğretmenin öğrencisinde duygu eğitimi başta olmak üzere önemli bir hayat modeli oluşturduğunu, öğretmenlerimizin yediden yetmişe tüm meslek alanlarında görev yapan insanoğlunu eğiterek geliştirdiğini düşünmekte; toplumun sevgi ve merhamet damarını temsil eden öğretmenlerimize karşı son aylarda haksız yere oluşturulmaya çalışılan olumsuz algı ve yorumları reddetmekte; emek, alın teri ve gönül terinin müstesna sembolü öğretmenlerimizin kamuoyunda göç yasası olarak bilinen düzenleme ile tırpanlanmış haklarının iade edilmesini ivedilikle talep etmektedir.

Bu duygularla öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü en içten duygularla kutluyor; ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet, saygı ve şükranla anıyoruz.”

SADIKOĞLU

İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu mesaj yayımlayarak Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Sadıkoğlu, mesajında, öğretmenlerin en yüce ve kutsal görevi yerine getirdiğini belirterek, başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatlarını kaybeden tüm öğretmenlere Allah’tan rahmet, emekliye ayrılan öğretmenlere sağlıklı bir ömür diledi, görevinin başındaki öğretmenlere ise şükranlarını sundu. 

Sadıkoğlu,  mesajında, “Doğduğumuz ilk andan itibaren öğrenerek devam eden yaşam sürecimizde, hayatımızın her döneminde, kıymetli öğretmenlerimiz, hiç bitmeyen sabır, azim ve şefkatle yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı, gençlerimizi yetiştiriyor, bununla da kalmayıp en yüce ve kutsal görevi yerine getiriyorlar.” ifadelerini kullandı.

Öğretmenlerin kıymetlerinin bilincinde olduklarını kaydeden Sadıkoğlu, “Sizlerin daha  kaliteli, daha modern ve çağdaş ortamlarda eğitim vermeniz için İskele Belediyesi olarak her zaman yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Sadıkoğlu, İskele Belediyesi’nin her yıl Öğretmenler Günü nedeniyle öğretmenler için  düzenlediği yemeğin bu yıl pandemi nedeniyle gerçekleştirilemeyecek olmasından duyduğu üzüntüyü de dile getirdi.

KAMU SEN

Kamusen Genel Başkanı Metin Atan, pandemi döneminde her türlü zor şarta rağmen öğretmenlerin görevini en iyi şekilde ifa ettiğini kaydederek, “Çocuklarımızı bu zor dönemde dahi eğitip geleceğe hazırlanmalarında büyük katkısı olan öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.

Kamusen Genel Başkanı Metin Atan’ın, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda şunları da kaydetti:

“Türk milletinin en büyük baş öğretmeni Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda, çağdaş̧, laik, bilime önem veren, yurtsever, milli ve manevi değerlere bağlı gençleri yetiştiren öğretmenlerimize şükranlarımızı borç biliyoruz. Unutmayalım yarının dünyasını ve ülkemizi değiştirecek olan da belki bugünün bir çocuğu ve onu eğiten öğretmen olacaktır."

ÇELEBİ

Bilimsel Düşünceyi Geliştirme Derneği Başkanı Behcet Çelebi, “Milli, ahlaki ve kültürel yönden güçlü, medeniyet bakımından kalkınmış bir millet olma öğretmenlerin çalışmalarına bağlıdır” dedi.

24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle mesaj yayımlayan Çelebi, kişinin duygularına, ruhuna, fikirlerine ve hayata bakışına öğretmenlerin şekil verdiğini söyledi.

Çelebi şunları kaydetti:

“Eğitim ve öğretim faaliyetlerinin bilimsel temellere dayalı şekilde yapılmasın sağlayan, bilimsel düşünebilen bireyler yetiştirme, öğrencilerin yeteneklerini ortaya çıkarma adına çalışmalar yapan, öğrencilerin sosyalleşmesine öncülük eden, ekonomik kalkınmanın temellerini atan tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarım.” 

ÖĞRETMENLER DERNEĞİ

Kıbrıs Türk Öğretmenler Derneği Başkanı Ümit Serdaroğlu, Öğretmenler Günü vesilesiyle mesaj yayımladı.

Serdaroğlu, yayımladığı mesajda, 24 Kasım’ın Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e Millet Mektepleri Başöğretmenliği’nin verildiği gün olduğuna işaret ederek, “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki öğretmenler, öğrencinin milli, ahlaki, insani manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan ve geliştiren ailesini ve vatanını seven ve daima yüceltmeye çalışan yurttaşlar olarak yetiştirmenin gururunu yaşamaktadır. 24 Kasım, Türk öğretmeninin şeref günü O’na olan saygıyı yenileme ve O’nun yüceliğini anma günüdür” dedi.

Öğretmenlerin bir nesilde biriken görgü, terbiye ve bilgiyi diğer nesillere aktaran toplumun en önemli parçası olduğunu belirten Serdaroğlu, “İnsanların hayatla mücadelesini sağlayan refaha ve haysiyete dayanan bir yüksek hayat tarzını mümkün kılan öğretmenlerdir. Milletler ve ülkeler arasında bilgi eksikliği sebebiyle gelişmişlik farkı olmasının sebebi yine öğretmenlerdir. Öğretmenler insanları hayata hazırlayan bilgi ve kültür veren onları şekillendiren insan mimarlarıdır” ifadelerine  yer verdi.

KIBRIS TÜRK ÖĞRENCİ BİRLİĞİ

Kıbrıs Türk Öğrenci Birliği (KTÖB) Başkanı Abdurrahman Arıkan, 24 Kasım Öğretmeler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Yaşamın her aşamasında, öğretmenlerin emeği var” dedi.
KTÖB Başkanı Abdurrahman Arıkan, medeniyetlerin temelinde ve devamlılığında eğitimin ve eğitimcilerin büyük rolü olduğunu vurguladı.
Arıkan, “Sadece mesleki değil, kişisel, kültürel ve sosyal gelişimiz için bizlere büyük emek veren değerli öğretmenlerimize minnet borcumuz ödenmez.  Başta, Peygamberimiz Hz. Muhammed olmak üzere tüm öğretmenlerimizin gününü kutluyor, Cumhuriyetimizin yetişen gelecek nesillerle daha ileriye taşınacağını umuyorum " dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2020, 18:59
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER