ÖZYİĞİT, BASIN YAYIN KURULUŞLARI VE BASIN MENSUPLARININ BASIN GÜNÜ’NÜ KUTLADI

ÖZYİĞİT, BASIN YAYIN KURULUŞLARI VE BASIN MENSUPLARININ BASIN GÜNÜ’NÜ KUTLADI
banner32

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, 11 TemmuzBasın Günü dolayısıyla, tüm basın yayın kuruluşları ve basın mensuplarının Basın Günü’nü kutladı.

Kıbrıs Türk Basınının, Kıbrıs Türk toplumsal tarihinin oluşum aşaması ile birlikte sesinin Dünya’ya duyurma ve var olma mücadelesinde büyük görevler üstlendiğini belirten Özyiğit basın kuruluşlarının demokrasiye yaptığı katkılarla toplumsal gelişim ve ilerlemenin de öncülüğünü oluşturduğunu vurguladı.

Özgür basın yaratma çabasında olan ve bu uğurda mücadele eden tüm kişi ve kurumlara destek vermeye devam edeceklerini ifade eden Özyiğit “En doğru haberi halka ulaştırmak için onuruyla, fedakarca çalışan basın çalışanlarının çalışma şartlarını kolaylaştırmak, onlara gereken desteği ve katkıyı sağlamak toplum olarak hepimizin görevidir”vurgusu yaptı.

Özyiğit mesajının sonunda “tüm basın camiasının Basın Günü’nü en içten dileklerimle selamlarken, basın özgürlüğünün demokratik yaşamın en önemli unsurlarından biri olduğunu hatırlatarak, ülkemizdeki çok sesli ortamın artarak devamını diliyorum” dedi

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER