Pilli'den Eczacılara yasayı Meclis'e götürme sözü

Pilli'den Eczacılara yasayı Meclis'e götürme sözü
banner94
banner90

banner91
Sağlık Bakanı Dr. Ali Pilli,  Eczacılar Günü' nde eczacılara önümüzdeki günlerde Kıbrıs Türk Eczacılar Birliği Hizmetleri Tadil Yasası'nı meclise götürme sözü verdi. 
Bakan Pilli, Eczacılar Günü nedeniyle mesaj yayınladı. Pilli eczacılık mesleğinin, sağlık sektörünün ve sağlıkta hizmet sunumunun en hayatı unsurlarından biri olduğunu hatırlatarak, " Eczacılarımız, toplum sağlığının korunması ve iyileştirilmesi adına büyük bir sorumluluk bilinciyle görevlerini ifa etmektedirler.Bakanlık olarak, insan yaşamında  son derece önemli bir yere sahip olan değerli eczacılarımızın, bu büyük  sorumluluğun farkında ve bilincinde olduğuna inanıyorum. Bilindiği üzere, tüm dünyayla birlikte ülkemiz de coronavirüs salgını tehdidi altındadır. Yaşanılan bu olağanüstü süreçte eczacılar her türlü zorluğa ve riske rağmen  üzerlerine düşen görevi yerine getirmiş ve bir bulaş gerçekleşmemiştir. Bu da sağlık çalışanlarımızın ne kadar bilinçli  çalıştıklarını ve kullanılan tıbbi malzemelerin de ne kadar yeterli olduğunu göstermiştir"dedi.

Bakan Pilli bugün ayrıca Eczacılar Birliği üyelerini de kabul etti. Bakan Pilli kabulde, "Sağlık hizmeti sunumumu için özel bir öneme ve yere sahip, eczacılarımızın en önemli gününü 14 Mayıs Eczacılık Gününüzü sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Tüm eczacılarımızın gününü içtenlikten kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim" dedi. 
 Eczacılar Birliği üyeleri de Bakan Pilli' ye COVID -19'la mücadelede erken alınan önlemler ve yakalanan başarı ile ilgili teşekkür  etti. Eczacılar Birliği bakana ayrıca eczacılara yapılan testler için  de teşekkürlerini iletti.

banner79
YORUM EKLE
banner83
SIRADAKİ HABER