Polis uyardı: "Yasağa uymayanlara yasal işlem"

Polis uyardı: "Yasağa uymayanlara yasal işlem"
banner32
banner76

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay 22 Nisan Çarşamba günü gerçekleşen Bakanlar Kurulu’ndan sonra açıklama yaparak, ülkede cuma gününden itibaren maskesiz sokağa çıkmanın yasak olacağını açıklamıştı.

Polis Genel Müdürlüğü bugün yaptığı duyuruda yasağı hatırlatarak yasağa uymayanlar hakkında yasal işleme gidileceğini vurguladı.

banner69
Polisin açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Bakalar Kurulu tarafından Corona Virüsün (Covid-19) yayılmasını engellemek amacıyla alınan tedbirler kapsamında, bugünden itibaren gerek izinli gerekse acil mal ve hizmetlerini karşılamak amacıyla (market, eczane, hastane, akaryakıt alımı ve banka gibi) sokağa çıkan herkese maske takma zorunluluğu getirilmiştir.

Emirname kapsamında yasağa uymayanlar hakkında yasal işleme gidileceğini hatırlatır, herkesi kurallara uymaya davet ediyoruz.”

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Cenk
Cenk - 1 yıl Önce

Bugüb ikindi üzeri aşışveriş yapmak için markete giderken yolda birçok geri zekalıyı maskesiz yürürken gördüm..Umurlarında olmayanlara ve yasaklara uymayanlara gerçekten hiç acınmaması lazım..Mazeret kabul etmez bu işler..Cezası neyse verilmesi lazım...Ama en önemlisi polisin ve zabıtaların devamlı ve sık sık devriye yapması denetim yapması lazım...

SIRADAKİ HABER