banner22

SAĞLIKTA ÖRGÜTÜLÜ 4 SENDİKA PERŞEMBE GÜNÜ UYARI EYLEMİ YAPIYOR

SAĞLIKTA ÖRGÜTÜLÜ 4 SENDİKA PERŞEMBE GÜNÜ UYARI EYLEMİ YAPIYOR
banner32


 Sağlıkta örgütlü 4 sendika, halka daha kaliteli sağlık hizmeti sunulabilmesi ve sorunlara ivedilikle çözüm bulunabilmesi amacıyla örgütlü bulundukları hastanelerde Perşembe günü uyarı eylemi yapma kararı aldı. 
Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş) Başkanı Ahmet Varış, Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası, Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası ve Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası adına yaptığı yazılı açıklamada, eylemin Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi, Girne Akçiçek Devlet Hastanesi, Mağusa Devlet Hastanesi, Cengiz Topel Devlet Hastanesi, Barış Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ve Lefkoşa Kentsel Sağlık Merkezi’nde gerçekleştirileceğini kaydetti. 
Varış, 09.00-12.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek eylemin, acil servisler, yatan hastalar, hemodiyaliz ve onkoloji hastaları hariç yapılacağını belirterek, eylem günü saat 10.00’da Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi önünde bir de basın açıklaması yapılacağını söyledi. 
Uyarı eylemi kararının 4 sendika yönetim kurulu yetkililerinin bugün yaptığı toplantıda alındığına işaret eden Varış eylem gerekçelerini şöyle açıkladı: 
“Hekim, hemşire ve personel eksiklikleri, Alt yapı eksiklikleri (kamu sağlık merkezlerinin fiziki yapısı, alet ve teçhizat eksiklikleri, ilaç eksiklikleri) Güvenlik zaafiyeti, İdarenin antidemokratik yaklaşımları, Mevcut yasaların günümüz koşullarına uyarlanmaması.”

banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51