Şahinsoy: “Mevcut haliyle bitirilmeli”

Şahinsoy: “Mevcut haliyle bitirilmeli”
banner78

Basketbol Erkekler Ligi’nde diğer kulüplere göre daha az imkanlara sahip olan, maddi gücü sınırlı olmasına rağmen bu sezon lig renk katan bir performans sergileyen Soyerspor’da koç Ahmet Şahinsoy, Basketbol Federasyonu ve Spor Dairesi’nin çok doğru zamanda ligi durdurduğunu, Türkiye’de hatta NBA’da pozitif vakalar olduğunu söyledi.

“En iyi ihtimal Nisan sonu olsa da hayatın normale dönüşü daha da uzayacaktır”

Herkesin önceliğinin sağlık olması gerektiğini, ülkemizin sosyal, ekonomik, maddi ve manevi çok zor bir süreçten geçtiğini aktaran Şahinsoy, sözlerine şu şekilde devam etti:

banner69
“Şu anda tüm sporcularımız evlerınde izole bir şekilde bireysel antrenmanlarını yaparak kendi forumlarını korumaya çalışıyorlar. Yabancı statüsünde takımımızda oynayan Fırat Ceylan ve Alperen Güner şu anda Türkiyede ailelerinin yanındalar. Ben şahsen kısmi yasağın maalesef daha da uzayacağı görüşündeyim. Öğrencilerin adaya ne zamana geri dönüp dönemeyeceği belli değil. Normal hayatlarımıza dönmek için Nisan sonu bana göre en iyi ihtimal. Ama Normale dönüş Nisan sonu olsa bile ligin başlaması uçuşların düzelmesi bir ay daha zaman isteyeceğinden ve oyuncuların, öğrencilerin geri dönüp dönemeyeciğinin belirsiz olduğundan bu sezon ligdeki şu andaki sıralamaya göre ligin bitirilmesi gerekmektedir”

“En düşük bütçeli takım olarak hedeflediğimiz play-off’un içinde yer alıyorduk”

Soyerspor olarak en düşük bütçeli takım olarak hedefledikleri play-off’a yaklaştıklarını, 3.devresi oynanan ligde 4’üncü sırada kendilerine yer bulduklarını ifade eden Şahinsoy, bunu da kurdukları güzel yerli kadrosu ile başardıklarını belirtti.

Şahinsoy sözlerinin sonunda herkesin sabırlı olmasını, evde kalarak en kısa zamanda normale dönmek için gerekli önlemleri uygulamasını istedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2020, 19:49
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER