Şefik : "Aşı olmayan ve PCR yaptırmayan mahkeme personeli izne çıkarılacak"

Şefik : "Aşı olmayan ve PCR yaptırmayan mahkeme personeli izne çıkarılacak"
banner80


Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik,, Koronovirüsün başından itibaren önlemler aldıklarına işaret ederek, “Çok enterasandır ki mahkemeye gelme açısından  Koronovirüs önem arz ediyor ama sosyal hayatta arz etmiyor” dedi.
Yeni adli yılın başlamasıyla birlikte randevuların artırıldığını ve daha fazla dava görüldüğünü belirten Şefik,Koronovirüs nedeniyle davalarına katılmak istemeyen kişilerin davalarının yazılan dilekçenin ardından ertelenebildiğini dile getirdi.
BU HAFTA MAHKEMELERE GİRİŞLERDE ADAPASS İSTENİYOR...

banner69
 Koronovirüstedbirleri kapsamında, bütün mekanların ölçüldüğünü ve sayı olarak yazıldığının altını çizerek, “Hala daha bu prosedürler devam ediyor” şeklinde konuştu.
AdaPass uygulamasının bu hafta mahkemelerde de uygulamaya girdiğine de dikkat çeken Yüksek Mahkeme Başkanı Narin Ferdi Şefik, “Aşılı olan kişiler AdaPass gösterdiği taktirde mahkemelere rahat girebiliyor, aşısız kişilerin ise 72 saatte PCR yaptırması gerekiyor” ifadelerini kullandı.
PERSONEL İÇİN BİR GENELGE ÇIKARILACAK
Aşı olmayı ve PCR yaptırmayı kabul etmeyen kişilerde sorun olduğunu da belirten Şefik, konuyla ilgili Personel Dairesi’yle görüşüldüğünü aktardı ve şöyle devam etti:
“Bu konumda olan personelimiz var ise izne çıkması söz konusudur. Bu konuya ilişkin bir genelge çıkacağı söylendi. Dışarıdan birilerinin gelmesi de mümkün değil. Kapılardaki denetim doğru dürüst yapıldığı müddetçe mümkün değil.”

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER