Sendikal Platform açıklama yaptı

Sendikal Platform açıklama yaptı
banner32
banner78

Sendikal Platform üyesi sendikalar, birkaç gün önce polisin evlerinde yaptığı arama sonrası “yasaklı yayın ve yasa dışı örgüte üyelik” iddiasıyla tutuklanan Bengül Gargınsu ve kızı Simge Alıcı ’ya destek olmak için mahkemeler önünde toplandı.

Mahkemeye çıkarılan anne kızın teminatla serbest bırakılmasının ardından Baraka Kültür Merkezi’nin de destek verdiği Sendikal Platform, mahkemeler önünde açıklama yaptı.

Sendikal Platform adına açıklama yapan Basın-Sen Başkanı Ali Kişmir, Sendikal Platform olarak birçok örgütün ses vermesi gereken ancak sessiz kaldığı bir ortamda, ifade ve düşünce özgürlüğüne sahip çıkmak için toplandıklarını belirtti.

banner69
Polis tarafından birkaç gün önce evlerinde sözde yasaklı kitap bulundurma ve evde bulunan bir sandığın üzerindeki amblemin bir terör örgütünü andırması iddiasıyla önce annenin ardından da kızının tutuklandığını hatırlatan Kişmir, “Bununla birlikte ismi geçen terör yapılarının ülkemizle bir alakası olmadığını hepiniz ve kamuoyu da çok iyi biliyor” dedi.

Basın-Sen Başkanı Kişmir, “Cumhurbaşkanı’nın ve hükümet yetkililerinin yaptığı açıklamaların bazı kısımları doğru olsa da gerçekten bir iradeyi ortaya koyamadı” diyerek, bu tutumların karşı tarafı daha da güçlendirdiğini, yüreklendirdiğini savundu.

KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil ise işin özünün Bengül Gargınsu ve Simge Alıcı’nın, “Kürt, Alevi ve kadın oldukları için tutuklandıklarını” iddia ederek, “Bu konuda saklanmamak lazım kitap ve getirilen diğer suçlamalar senaryonun parçasıdır” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 18:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER