SENDİKAL PLATFORM'DAN DP'YE DAVET

 Sendikal Platform bugün Demokrat Parti’yi ziyaret ederek, yarın yapılacak “Barış ve Demokrasi Yürüyüşü”ne davet etti. Ziyarette Sendikal...

SENDİKAL PLATFORM'DAN DP'YE DAVET
banner83
banner80

 

Sendikal Platform bugün Demokrat Parti’yi ziyaret ederek, yarın yapılacak “Barış ve Demokrasi Yürüyüşü”ne davet etti. Ziyarette Sendikal Platform adına konuşan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, yarınki eylemin demokrasiye, kurumlara, toplumsal siyasi iradeye, toplumsal barışa sahip çıkma eylemi olduğunu belirterek, katılım çağrısında bulundu.

 

Sendikal Platform Demokrat Parti’yi “Barış ve Demokrasi Yürüyüşü”ne davet etti

Elcil, son yaşanan olaylarda ülkeye şiddetin hakim olduğunu, özgür basına saldırı yapıldığını, Cumhurbaşkanı’nın olaya müdahale etmek istediğinde sözlü hakarete uğradığını, toplumsal iradeyi temsil eden Meclis’in damının üzerinde bayrak açılarak saygısızlık yapıldığını, Meclis içinde de bir milletvekilinin diğer vekile saldırıda bulunulduğunu söyleyerek, bunların “kabul edilemez” olduğunu kaydetti.

 

DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da son günlerde yaşanan olayların “hoş olmadığını”, Türkiye’nin içinden geçtiği hassas dönemde yazılanların doğru olmadığını ancak bunu yıkıp dökerek değil, fikre karşı fikirle çözülebileceğini belirtti.

Meclis’in içinde yaşananlara da değinen Denktaş, “Meclis hiçbir şekilde, koşulda bu şekilde istismar edilemez” dedi.

banner69
Denktaş, “Türkiye ile aramızı açmak isteyen bir güç var” diyerek, Anadolu insanı ile Kıbrıslı Türklerin, aldıkları çeşitli duyumlarla birbirlerinden uzaklaşmasından üzüntü duyduğunu kaydetti.

Denktaş yapılacak eylemin provokasyona açık olduğunu söyleyerek, Anadolu insanına verilecek mesajlar olabileceğini, eylemlerle değil sağduyu ile davranılması gerektiğini belirtti.

Daha barışçıl bir eylem yaparak bunun önüne geçme anlayışını doğru bulmadığını söyleyen Denktaş, eyleme karşı eylemin bir çatışma ortamı yaratma tehlikesi taşıdığını belirtti.

 

ÜLKEDE YAŞANAN OLAYLAR

“KOALİSYON GÖRÜŞMELERİ BASKILAR ALTINDA”

Dörtlü koalisyon görüşmelerinin, “koalisyonun kurulmamasına yönelik büyük baskılar” altında devam ettirildiğini belirten Denktaş, yaşananların istismar edilerek “koalisyon kurulmasın” diye kullanıldığını söyledi.

“SALDIRIYA AÇIK DURUMA DÜŞÜRÜLMESİ KABUL EDİLEMEZ”

 

Cumhurbaşkanı’nın korumasız ve saldırıya açık bir duruma düşürülmesinin kabul edilemez olduğunu dile getiren Denktaş, polis komutanını arayarak görüştüğünü, makamlara; Cumhurbaşkanı’na, Meclis’e saldırı ve hakaretin polis ve hukuk açısından cezalandırılması gerektiğini belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER