Sıla Usar İncirli: Lefkoşa’ya yılda beş bin fidan dikeceğiz

Sıla Usar İncirli: Lefkoşa’ya yılda beş bin fidan dikeceğiz
banner94
banner90

Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin (CTP) Lefkoşa Türk Belediye (LTB) Başkan adayı olarak duyurduğu CTP Milletvekili Sıla Usar İncirli, belediyenin, okul yönetimleri ve okul aile birlikleriyle iş birliği yapacağının altını çizdi. Çocukların ve gençlerin ihtiyaçları üzerinde okul yönetimleriyle birlikte çalışacaklarına dikkat çeken Usar İncirli, Lefkoşa’da yaşam boyu eğitimin önemine de işaret etti.

CTP’den yapılan açıklamaya göre, Lefkoşa Türk Maarif Koleji’ni ve Lefkoşa Şehit Hüseyin Ruso Ortaokulu’nu ziyaret eden Sıla Usar İncirli’ye CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman ve bazı milletvekilleri de eşlik etti. Ziyaretler sırasında konuşma gerçekleştiren Sıla Usar İncirli, tüm kurumlarla dayanışma içerisinde çalışacaklarının altını çizdi ve Lefkoşa’daki toplu taşımayı yeniden canlandıracaklarını vurguladı.

25 Aralık’ta yapılacak olan yerel seçimlerin önemine işaret ederek sözlerine başlayan CTP LTB Başkan adayı Sıla Usar İncirli, “İnsanların, 2020 yılından bugüne kadar yaşananlara tepki vereceği bir sandık kurulacak. 25 Aralık bir yerel seçim olmanın ötesinde bir öneme sahiptir” dedi. Lefkoşa’nın aydınlanma sorunundan da bahseden Sıla Usar İncirli, güvenlik konusunda da birçok sorun yaşandığını kaydetti.

banner91

Tüm sorunları çözmek üzere yola çıktıklarının altını çizen Usar İncirli, yılda 5 bin fidanı Lefkoşa’ya ekme sözü verdi. Usar İncirli, bütünlüklü projelerle hareket edeceklerini vurguladı. LTB’nin uluslararası tanınmışlığı olan tek belediye olduğuna vurgu yapan Usar İncirli, “Her kapı Lefkoşa Türk Belediyesi’ne açılır. Bütünlüklü projelerin gerçekleşmesi için bu şehre her yerden fon getirebiliriz” dedi.

Emlak vergilerinin yüzde 15’inin okullara harcanmak üzere belediyeler tarafından toplandığını hatırlatan Usar İncirli, “Belediye topladığı emlak vergilerinin yüzde 15’ini okullara kullanmak mecburiyetindedir” dedi. Belediye ile okulların iş birliği yapacağını, çocukların ve gençlerin ihtiyaçları üzerinde birlikte çalışacaklarını vurgulayan Usar İncirli, “Gençlerin sportif ve kültürel etkinliklerinde de iş birliği yapacağız.

Belediyede, kültürel ve sanatsal faaliyetler için çalışacağız” diye konuştu. Lefkoşa’nın bir Avrupa başşehri olduğunu vurgulayan Sıla Usar İncirli, buna yaraşır şekilde hizmet sunulması gerektiğini belirtti. Lefkoşa’da okulların ihtiyaçlarının giderilmesinin yanı sıra yaşam boyu eğitimin de önemli bir yer tuttuğunu kaydeden Usar İncirli, okul yönetimleri ve okul aile birlikleriyle iş birliği yapacaklarını vurguladı.

banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER