banner22

SINAV İÇİN DÜN BAŞLAYAN KAYITLAR 4 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK

SINAV İÇİN DÜN BAŞLAYAN KAYITLAR 4 TEMMUZ’A KADAR DEVAM EDECEK
banner32

 Atatürk Öğretmen Akademisi giriş sınavı 7 Temmuz Cumartesi günü yapılıyor. 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’ndan verilen bilgiye göre, sınav Atatürk Öğretmen Akademisi Binası’nda 10.00-12.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

Sınav için dün başlayan başvurular Atatürk Öğretmen Akademisi Binası’nda 4 Temmuz’a kadar devam edecek. 

Bu yıl Sınıf Öğretmenliği Programına 20, Okul Öncesi Öğretmenliği Programına 15 öğrenci alınacak. 

 Sınava başvuracak adaylarda şu nitelikler aranacak: 

“KKTC vatandaşı olmak.  Lise veya dengi bir okuldan mezun olmak.  Disiplinsizlik, devamsızlık ve başarısızlık sebeplerinden biriyle Atatürk Öğretmen Akademisi’nden (AÖA) veya Atatürk Öğretmen Koleji’nden ilişiği kesilmemiş olmak. Yüz kızartıcı bir suçtan dolayı hüküm giymemiş olmak (kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan Karakter Belgesi istenecek). Sağlık yönünden öğretmen olmaya elverişli olmak (Kesin kayıt hakkı kazanan adaylardan Sağlık Kurul Raporu istenecek). Yazılı sınav tarihine göre 24 yaşından büyük olmamak (25 yaşından gün almış olanlar kabul edilmez).”

 Sınav Başvurusu için ise şu belgeler gerekiyor: 

“KKTC Kimlik belgesi ve fotokopisi (Kayıt esnasında aslı görülecektir). İki adet vesikalık fotoğraf. Aday Kayıt ücreti olan 150,00 TL’nin, ‘Kıbrıs Türk Öğretmenler Kooperatifi Ltd.’ Lefkoşa, Gazimağusa, Girne ve Güzelyurt şubelerindeki AÖA hesabına yatırıldığına ilişkin dekont. Aday Kayıt ücreti, 18 Haziran – 04 Temmuz 2018 tarihleri arasında (her iki tarih de dahil) yatırılabilir. Lise veya dengi okuldan alınan diploma aslı, bir fotokopisi veya öğretim belgesi. (Diploması KKTC dışındaki bir ülkeden olması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek denklik belgesinin aslı veya onaylı fotokopisi). Aday Başvuru Formu (Başvuru sırasında temin edilecektir).”

Atatürk Öğretmen Akademisi Yazılı Giriş Sınavı yürürlükteki lise müfredatı kapsamında her biri 25 sorudan oluşan 5 alt testten oluşacak. (Türkçe, Sosyal Bilimler, Matematik, Fen Bilimleri ve İngilizce) 

Her alt testten en az 5 net doğruya ulaşmak zorunlu olacak, ayrıca 4 (dört) yanlış 1 (bir) doğruyu götürecek. 

banner33
YORUM EKLE
banner38
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49