banner22

Sol Hareket'ten "Maraş" açıklaması

Sol Hareket'ten "Maraş" açıklaması
banner32

Sol Hareket, Maraş konusunda hükümetin izlediği politikanın gerçekleşmesi mümkün olmayan boş bir hayal olduğunu ileri sürdü ve “Maraş’ın BM kontrolünde yasal sahiplerine iade edilmesini” talep etti.

Sol Hareket adına yazılı açıklama yapan Abdullah Korkmazhan, “BM Güvenlik Konseyi, 550 ve 789 nolu kararları ile Maraş’ın açılmasını yasaklamış, yasal sahiplerine iade edilmesini kararlaştırmıştır” diyerek, Maraş konusunda son bir haftadır yapılan açıklamaların, Kıbrıslı Rumlara gözdağı vermeyi ve Eylül ayında yeniden başlama olasılığı olan müzakere sürecini berhava etmeyi hedefleyen temelsiz söylemler olduğunu iddia etti.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı, HP Genel Başkanı Kudret Özeray’ın, son dönemde her konuyu seçim malzemesine dönüştürme gayreti içerisinde olduğunu öne süren Korkmazhan, sorumsuzca, ciddiyetten uzak ve kişisel hırslara hizmet eden adımların toplumsal çıkarlara zarar verdiğini ifade etti.

Korkmazhan, Maraş’ın yasal sahiplerinin Kıbrıslı Rumlar olduğunun bilinen bir gerçek olduğunu, bu yönde alınmış uluslararası hukuk ve BM Güvenlik Konseyi kararlarının ortada olduğunu savundu.

banner33
YORUM EKLE
banner21
SIRADAKİ HABER

banner24

banner40

banner43

banner45

banner46

banner48

banner39

banner41

banner42

banner44

banner47

banner49

banner51