Sosyal hizmetler dairesi, aile eğitim programları veriyor

Sosyal hizmetler dairesi, aile eğitim programları veriyor
banner32
banner78

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na bağlı Sosyal Hizmetler Dairesi Gençlik Aile Destek ve Eğitim Merkezi koordinatörlüğünde, Çocuk ve Gençlik Merkezi, Strateji Geliştirme Bölümü, Sağlık Bakanlığı, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ve Barolar Birliği iş birliği ile ülke genelinde “Aile Eğitim Programları” gerçekleştiriliyor.

Sosyal Hizmetler Dairesi’nden verilen bilgiye göre, Aile Eğitim Programı Uygulama Projesi’nde ortaya konulan ihtiyaçlar doğrultusunda, uzmanlar tarafından hazırlanan eğitimler, Lefkoşa Surlariçi bölgesinde uygulanmaya başlandı.

banner69
Haftada bir gün uygulanacak ve üç hafta sürecek “Aile Eğitim Programı”, aile içi süreçleri işlevselleştirerek, aile içi yaşam kalitesinin artmasına, ailelerin sahip oldukları her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere karşı önlemler almasına katkıda bulunmayı hedefliyor.

“Eğitim Ailede Başlar” ilkesiyle; Sosyal Hizmetler Dairesi tarafından koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olarak hayata geçirilen Aile Eğitim Programı Uygulama Projesi, bilimsel bilgi desteği ile bireylerin dolayısıyla da ailelerin mutluluğunu arttırmayı amaçlıyor.

Surlariçi’nde başlayan eğitimler ilerleyen günlerde ülke genelinde yaygınlaşarak arttırılacak. 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER