Tatar, camiye yapılan saldırıyı kınadı

Tatar, camiye yapılan saldırıyı kınadı
banner83
banner80

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Limasol’da bir camiye yapılan saldırıyı kınadı.

Tatar, saldırıya ilişkin olarak, “Geçmişte olduğu gibi bugün de Kıbrıs konusu ile ilgili müzakere süreçleri öncesinde Rum provakasyonları yine gündeme gelmiştir.” değerlendirmesinde bulundu.

Cumhurbaşkanı Tatar’ın açıklaması şöyle devam etti:

“27-29 Nisan’da Cenevre’de yapılacak olan gayrıresmi 5+BM toplantısına da sayılı günler kalırken, Rum provakasyonları yeniden yoğunluk kazandı. Güney Kıbrıs’ta bulunan camilerimiz ile dînî ve kutsal yerlerimiz saldırıya uğrarken dün de Yunan ayaklanmasının 200. Yıldönümünde Limasol’da bulunan camimizin duvarına “Bütün Türkler ölün” şeklinde ırkçı ve faşist sloganlar yazılmıştır. Bu olay Rum zihniyetini bir kez daha gözler önüne sererken, 1963-1974 döneminde de yüzlerce camimizin saldırıya uğrayıp yerle bir edildiğini de hatırlatmak gerekir. Rum yönetimi ile liderliğine önerimiz; bu tür ırkçı ve faşist saldırıları organize edip desteklememesi, bunları engellemesi ve sorumluları bir an önce tutuklamasıdır. Temennimiz bu yöndedir”

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 1 yıl Önce

Başka da bir işe yaramazsıız zaten ya..Sizi kınayanların haddi hesabı yok,siz de mütemadiyen önünüze geleni koro halinde kınarsınız..Siyaset yaptığınızı zannedersiniz..Komik ki ne komik...

SIRADAKİ HABER