Tatar'dan Türkmenköy ve Çayönü'ne ziyaret

Tatar'dan Türkmenköy ve Çayönü'ne ziyaret
banner83
banner80

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Türkmenköy ve Çayönü köylerine ziyarette bulunarak üreticiler ve halkla bir araya geldi. 

Cumhurbaşkanı Tatar, köy ziyareti çerçevesinde Türkmenköy Soğuk Hava Deposu’nu ziyaret etti;patates üreticileri, süt ve süt ürünleri üreticileri ve hayvan üreticilerini ziyaret etti. 

Cumhurbaşkanı Tatar ziyareti sırasında yaptığı konuşmada, üreticilerin çalışmaları hakkında bilgi alarak mevcut sıkıntıları birinci ağızdan dinlediğini ifade etti ve yılların deneyimi ile insanlarımızın kendi ürünlerine sahip çıktığını gördüğünü belirtti. 

“Biz imkanlarımız doğrultusunda üreticilerin beklentileri için elimizden geleni yapacağız”
 
Üreticilerin devletten beklentilerinin olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, “Biz imkanlarımız doğrultusunda üreticilerin beklentileri için elimizden geleni yapacağız” dedi.  


İki yıldır yaşanan pandemi dönemi, ekonomik kriz ve Ukrayna-Rusya savaşının olumsuz olarak ekonomik dengelere etki yaptığını kaydeden Cumhurbaşkanı Tatar, üretimin tüm olumsuzluklara rağmen devam etmek zorunda olduğunu ve devam ettiğini söyledi. 

Ürün bedelinin makul fiyata tüketiciye sunulmasının daha iyi olacağını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, bu konuda çalışmaları gözden geçirip farklı boyutları ile çalışmaların yürütülmekte olduğunu söyledi. 

Ziyaretleri sırasında UBP Milletvekili Hüseyin Kelle’nin kendisine eşlik ettiği belirten Cumhurbaşkanı Tatar, kendisine teşekkür etti. 

“Tüketicilerimize ürünleri en iyi şekilde sunmak hepimizin görevidir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’de üretimin geçmişten beridir sürdüğünü kaydederek sıkıntıların giderilmesi için gerekenin yapılacağını söyledi. 

Cumhurbaşkanı Tatar, yıllardır ürünlerimize ve toprağımıza sahip çıkarak üretime emek veren tüm üreticileri ve çalışanları kutladı. 

“Birlik ve beraberliğimizi koruyarak toprağımıza ve üretimimize sahip çıkmak hepimizin temennisidir” diyen Cumhurbaşkanı Tatar, üretimin halklar için olan önemine vurgu yaptı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER