Tatar ve Özersay Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekiline tepki gösterdi

Tatar ve Özersay Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekiline tepki gösterdi
banner32
banner78

Başbakanı Ersin Tatar, Avrupa Parlamentosunda Türk bayrağını yırtan Yunan milletvekili Ioannis Lagos’a tepki göstererek, bu çirkin saldırıyı şiddetle kınadığını kaydetti.

Başbakan Tatar, konuya ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, “Şanlı bayrağımıza karşı yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınar, Yunanistan’ın ırkçı, faşist vekilinin bu aşağılayıcı tutumunu en sert şekilde protesto ederim.” ifadesini kullandı.

banner69
Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da konuya ilişkin sosyal medyadan paylaşımda bulunarak, “21. Yüzyılda bir devletin, milletin en önemli sembolüne, bayrağına saldıracak kadar alçalan ırkçı bir zihniyet Avrupa Parlamentosunda! Yazıklar olsun! Türk ulusunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin bayrağına yapılan saldırıyı ve saygısızlığı kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Yunan Milletvekili Lagos, Brüksel’de düzenlenen AP Genel Kurulunun “Yunan Adalarında İnsani Durum” başlıklı oturumunda Türk bayrağını yırtmıştı.

Yunan halkının göçmenler tarafından saldırıya uğradığını öne süren Lagos, “Bir tarafta da Türkiye var, her istediğini yapabiliyor. Ülkemize akın akın göçmen geliyor. İşte bu Türk bayrağı, bununla ne yapılır, yırtıp atılır. Artık buna bir son vermeliyiz.” ifadelerini kullanmıştI

Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2020, 13:20
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER