TKP Girne İlçe Örgütü Başkanlığı'na Yurdaer Garip seçildi

TKP Girne İlçe Örgütü Başkanlığı'na Yurdaer Garip seçildi
banner32

Toplumcu Kurtuluş Partisi Yeni Güçler (TKP-YG) Girne İlçe Örgütü 2. Olağan Kongresi perşembe günü gerçekleşti ve başkanlığa Yurdaer Garip seçildi. Parti açıklamasına göre, Girne İlçe Örgütü Merkezi’nde yapılan kongrenin Divan Başkanlığını Genel Sekreter Mehmet Davulcu, Divan Kurulu üyeliklerini Cennet Cerit ile Mustafa Akça yaptı. 
Açıklamaya göre, “TKP geleneğine büyük hizmetleri geçen” merhum Dr. Burhan Nalbantoğlu, Ziya Rızkı, Tahsin Mertekçi, Sonay Adem, Osman Kızılova ve İbrahim Koreli”nin manevi huzurunda bir dakikalık saygı duruşuyla devam eden kongrede konuşan Genel Başkan Mehmet Çakıcı, Kıbrıs Türk toplumunun kendi kendini yönetme iradesinin uzun yıllardır var olduğunu belirterek, nereden gelirse gelsin dış müdahalelere karşı olduklarının altını çizdi. Son haftalarda Doğu Akdeniz'de yaşanan gerginlikler konusunda parti olarak duruşlarının diyalog ve barışçı yollardan geçtiğini vurgulayan Mehmet Çakıcı, MEB çakışmalarının çözüm şeklinin, “askeri güç kullanma veya savaş tehdidi olmaması gerektiğini” kaydetti. 
“2018 Genel Seçim bildirgesinde yer verdikleri Tarım, Vergi, Kamu Reformu, Genel Sağlık Sigortası, Şartlı Tahliye tüzüğü,  Polisin sivile bağlanması, Sosyal konut ve ücretsiz üniversite projelerine  ihtiyaç duyulduğunu” anlatan Çakıcı, parti programlarının genel olarak canlılığını korumasına karşın günün toplumsal ihtiyaçlarına uygun olarak güncellenmesi üzerinde çalıştıklarını söyledi. 
Mehmet Çakıcı, Lefkoşa, Mağusa, İskele kongrelerini tamamladıklarını, Girne kongresini yapmak üzere toplandıklarını, Güzelyurt ve Lefke'de ise hazırlık çalışmalarına hız verdiklerini belirterek, Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde 2. Olağan kurultaya gitmeyi planladıklarını söyledi. 

banner69
Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Cumhurbaşkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Mustafa Akıncı'yı aktif olarak desteklediklerini yineleyen TKP-YG Genel Başkanı, Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra ülkeyi erken seçimin beklediği öngörüsünü ortaya koyarak, "Bu ülkenin aklı başında, bilim düşüncesini öne çıkaran ve yönetme kabiliyeti olan bir yönetime ihtiyacı olduğunu biliyoruz. Biz de bu seçeneği Kıbrıs Türk halkına bu seçimde parti olarak sunmak istiyoruz" dedi.  
Girne İlçe Örgütü Başkanlığına yeniden seçilen Yurdaer Garip de, yaptıkları çalışmalarla ilgili bilgiler vererek, bu dönem içinde daha fazla çalışacaklarını söyledi. TKP’lilerin çok daha fazla insana ulaşarak üye sayısını artırdığını kaydeden Yurdaer Garip, emin ve kararlı adımlarla ilerlediklerini belirtti. Garip, hükümetin salgın döneminde aldığı kararları da eleştirerek, şu an önümüzde duran tablonun herkesi tehdit eder noktada olduğunu savundu. Sağlık sisteminde yıllardır var olan eksikliklerin özellikle bu dönemde çok daha fazla hissedildiğini ifade eden Yurdaer Garip, hükümetin seçim derdine düşerek, insan hayatını hiçe saydığını öne sürdü. 
Raporların görüşülüp aklanması sonrasında yapılan seçimlerde Girne İlçe Örgütü Başkanlığına Yurdaer Garip seçilirken, İlçe Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu:  “Ayşegül Koçak, Ayşe Şahin, Geliz Bildağ, Damla Akça, Seral Çetindal, Hamza Çay, Mustafa Akça, Muhammet Gözay, Mehmet Acar, Ali Baş.
Disiplin Kurulu: Mustafa Ertanın, Önder Kalfa, Ertuğrul Bildağ. Yedek Üye: Nalan Garip. İlçe Denetçileri ise: Kemal Gözay,  Oğuz Tanrısevdi'den oluştu.” 

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER