'TRAFİKTE BENİ FARK ET' NEDENİYLE ÖĞRENCİLER YÜRÜYÜŞ YAPTI

 Trafik Haftası nedeniyle Şht. Tuncer İlkokulu öğrencileri “Trafikte Beni Fark Et” sloganıyla yürüyüş yaptı. Yürüyüşte, emniyet kemeri...

'TRAFİKTE BENİ FARK ET' NEDENİYLE ÖĞRENCİLER YÜRÜYÜŞ YAPTI
banner32

 

Trafik Haftası nedeniyle Şht. Tuncer İlkokulu öğrencileri “Trafikte Beni Fark Et” sloganıyla yürüyüş yaptı. Yürüyüşte, emniyet kemeri takılması yönünde sloganlar atıldı.

 

Trafik Haftası dolayısıyla Trafik Dairesi Müdürlüğü ve Trafik Kazalarını Önleme Derneği işbirliğiyle düzenlenen etkinlikler devam ederken; Şht. Tuncer İlkokulu öğrencileri “Trafikte Beni Fark Et” sloganıyla yürüyüş yaptı.

Şht. Tuncer İlkokulu’ndan Dereboyu’ndaki Kemerli Çarşı yanındaki otoparka yapılan yürüyüşte, emniyet kemeri takılması yönünde sloganlar atıldı.

banner69
Yürüyüşün başında okul bahçesinde toplanan çocuklara seslene Trafik Kazalarını Önleme Derneği Başkanı Mehmet Avcı, bu yürüyüşün trafik için, büyükleri uyarmak için ve herkesin kendisini koruması için gerçekleştirileceğini anlatarak, dikkat çekilmesi gereken en önemli noktanın emniyet kemerinin bağlanması olduğunu kaydetti.

Şht. Tuncer İlkokulu Müdürü Uğur Çınar da, trafikte farkındalık yaratma adına düzenledikleri yürüyüşle okul olarak bir adım attıklarını kaydederek, trafiğin ülkede kanayan bir yara olduğunun altını çizdi.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Trafik Dairesi Müdürü Nazmiye Çelebi de, trafiğin merkezinde insan olduğunu kaydederek, bu yüzden her bir bireyin trafik bilinci ile donanmış olarak trafiğe çıkması gerektiğini anlattı.

Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı Kemal Bağzıbağlı ise, çok önemli bir haftada bulunduklarının altını çizerek, bu farkındalığı yaratmaya çalışan çocukları tebrik etti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER