“Turizmi hükümet sahiplenmeli”

“Turizmi hükümet sahiplenmeli”
banner32
banner78

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nin 28’inci Olağan Genel Kurul toplantısında başkanlığa Dimağ Çağıner getirildi.Genel kurulda hazır bulunan Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmail Esenyel, turizm alanında yaşanan sorunların bilindiğini belirterek, bunların aşılması için sektör temsilcileri ile el birliği içerisinde çalışmaya devam edeceklerini söyledi.

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanlığı’na seçilen Dimağ Çağıner, bu güne kadar yapılan çalışmaları, daha farklı bir vizyonla ileriye taşıma hedefinde olduklarını söyledi

banner69
Çağıner, “Bu noktadan geriye dönemeyiz. Turizm, yıllar önce konan yatak, turist sayısı, turizm tesis sayısı gibi çok sayıda hedefe emin adımlarla yaklaştı. Bu noktadan geri dönemeyiz, dönmemeliyiz. Bu nedenle, birlik olarak, bu güne kadar yapılan iyi ve doğru adımları, ülkede turizmin politika olarak kurumsallaşması anlamında da ileriye taşıma amacımız vardır” dedi.

Kıbrıs Türk Otelciler Birliği’nin oy birliği ile yeni başkanı Dimağ Çağıner, turizmin ülkenin en önemli, en çok yatırım yapılan, iş insanlarının en geniş şekilde üretim sektörlerini desteklediği bir alan olduğu gerçeğine dikkat çekti.Çağıner, bundan sonraki süreçte farklı bir vizyon izleneceğini kaydederek turizm içerisindeki otelci veya acentecinin devlet nezdinde gerekli önemi görmemesinden yakındı.

Ülke siyasetinin turizmle ilgili gecikmeden karar vermesini isteyen Çağıner, paydaşları birbirinden ayırmadan, toplumsal kalkınma için turizmi lokomotif sektör olarak tutmaya devam edeceklerini söyledi.Çağıner, ‘‘Turizmin bir yaşam tarzına dönüştürülmesi ve her bir bireyin turizm odaklı bir düşünce yapısına sahip olması için çaba sarf edeceğiz” dedi.

Yapılması gereken çok önemli projeler olduğuna değinen Çağıner, Turizm Bakanlığı ile yapılan çalışmaların yetersiz olduğunu ve hükümetin de bu çalışmalar içerisinde olması gerektiğinin altını çizdi.

banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER