UBP’nin 46. kuruluş yıldönümü…Saner’den ziyaretler

UBP’nin 46. kuruluş yıldönümü…Saner’den ziyaretler
banner94

Başbakan Ersan Saner, Ulusal Birlik Partisi’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla başlattığı ziyaretler kapsamında, 3. Cumhurbaşkanı UBP Onursal Başkanı Derviş Eroğlu’nu ziyaret etti.
Ziyaret sırasında Ersan Saner’e UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu eşlik etti.
Saner, ziyarette yaptığı konuşmada 11 Ekim 1975 yılında kurulan partinin bu yıl 46. kuruluş yıldönümünü kutladıklarını kaydetti ve bu kapsamdaki ilk ziyaretlerini Eroğlu’na gerçekleştirdiklerini söyledi.
“UBP sizin de bize öğrettiğiniz üzere KKTC’nin teminatı olan ve KKTC’yi daha ileriye taşımak için bütün gücünü ortaya koyan bir parti” diye konuşan Saner, geçmişe bakıldığında yoğun icraatların hep UBP’nin iktidar olduğu dönemlerde geçekleştirildiğinin görüldüğünü ve bu icraatların gerçekleştirilmesinde en önemli aktörün 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu olduğunu dile getirdi.
Bugünlere kolay gelinmediğini söyleyen Saner, 2009’da milletvekili seçildiğini, Eroğlu’nun tecrübelerinden çok faydalandığını ve Eroğlu’nun kendilerine aktardığı bilgi ve tecrübeyi kendisinin de gelecek nesillere aktarabilmeyi ümit ettiğini belirtti.
Tecrübe ve vefanın önemli olduğunu kaydeden Saner, bu ziyaretin de bunun bir göstergesi olduğunu söyledi.
EROĞLU: “UBP KKTC’Yİ KURAN  VE YAŞATILMASININ TEMİNATI OLAN PARTİ”
3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da konuşmasında, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 
Eroğlu, son zamanlardaki gelişmeleri, çatışmaları, dil kavgalarını, bazı yorum ve söylemleri gördükçe UBP’nin KKTC’yi kuran parti olarak KKTC’nin teminatı olduğunu ve KKTC’nin yaşatılmasını da üstlendiğinin fark edildiğini kaydetti.
“Yürütülmesi zor bir koalisyon kurdunuz, zorluklar da olacak. Seçim tarihine kadar daha fazla sorun olmadan inşallah hükümeti götürürsünüz” diye konuşan Eroğlu, KKTC halkının vefalı olduğunu, kimin devlete sahip çıktığını da görüp ona göre davranacağını belirtti.
1975’te kurulan UBP’nin o günden bugüne içinde olmaktan gurur duyduğunu kaydeden Eroğlu, hizmet verirken hep yanında UBP’lileri gördüğünü ve kavga değil anlayışla birlikte yürüdüklerini söyledi.
Kurultayda kişisel değil, partinin geleceğini düşünerek hareket edilmesinin önemini vurgulayan Eroğlu, “Kazasız belasız geçirmek önemli, sizin bu konudaki hassasiyetinizi görüyorum”  dedi.
Hiçbir kurultayda kendisinin de  yüzde yüz oy almadığını, ama kendisine oy vermedi diye kimseye gücenmediğini anlatan Eroğlu, tüm adayların buna dikkat etmesi gerektiğini söyledi.

banner91
3. Cumhurbaşkanı Eroğlu geçirdiği rahatsızlık nedeniyle kendisini ziyaret eden, mesaj atan,  arayan herkese de yürekten teşekkür ederek, “Çok şükür ayaktayım” dedi.

TATAR UBP GENEL BAŞKANI SANER’İ KABUL ETTİ

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Ersan Saner’i kabul etti. 
Saner, UBP’nin 46. kuruluş yıl dönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Tatar’a vefa ve teşekkür ziyareti gerçekleştirdi. 
Cumhurbaşkanlığı Şeref Salonu’nda yer alan görüşmede Saner’e, UBP Genel Sekreteri Oğuzhan Hasipoğlu ile diğer yetkililer eşlik etti. 
SANER: “TATAR’DAN ALDIĞIMIZ NOKTADAN DAHA İLERİ TAŞIMAK İÇİN BÜYÜK BİR ÇABAYLA ÇALIŞIYORUZ”
UBP Genel Başkanı Ersan Saner ziyarette yaptığı konuşmada, UBP’nin 46. yıl dönümünde eski genel başkan Tatar’ı ziyaret edip, hem vefa hem de teşekkür etmek için huzurunda olduğunu söyledi. 
Saner, KKTC’nin teminatı olarak kabul ettikleri UBP’yi, Tatar’dan aldıkları noktadan daha ileriye taşımak için büyük bir çabayla çalıştıklarını kaydetti. 
Pandemiye ve yaşanan sıkıntılara rağmen UBP’nin tek başına iktidarının konuşulmasının, iyi işler yaptıklarını gösterdiğini ifade eden Saner, siyasi yaşama Tatar ile birlikte başladıklarını ve bugün ülkeye Cumhurbaşkanı ve Başbakan olarak hizmet verdiklerini söyledi. 
Bunu genç kuşaklara mesaj olarak vermek istediğini, ülkeye ve partiye hizmet verecek gelecek kuşakları yetiştirmeyi, ülkeyi ileriye taşımayı ve bu ruhu aşılamayı amaçladıklarını belirten Ersan Saner, partinin kurucusu merhum Rauf Raif Denktaş’ı rahmetle andı, 3. Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’na sağlıklı uzun ömürler diledi, Cumhurbaşkanı Tatar’a başarılar diledi ve partiye hizmet veren herkese teşekkür etti. 
TATAR: “HÜKÜMET BUGÜN TÜM OLUMSUZ ŞARTLARA RAĞMEN KIBRIS TÜRK HALKININ GELECEĞE GÜVENLE BAKABİLMESİNİ SAĞLADI”
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, çok anlamlı bir ziyaret olarak nitelediği ziyaretten ötürü Saner’e teşekkür etti. 
Tatar, Kıbrıs Türk halkının mücadelesini sürdürdüğünü ifade ederek, Kıbrıs Türk halkının bağımsızlık, özgürlük, hürriyet ve Türkiye ile ilişkileri en iyi şekilde sürdürmek için kurulan UBP’nin, kurulmasında ve ülkenin bugünlere getirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti. 
Saner ile bu yola partide genel sekreter yardımcıları olarak beraber başladıklarını ifade eden Tatar, o dönemde yaşananları anlattı, UBP’nin tek başına iktidarını ve Türkiye ile yapılan çalışmaları anımsattı.  
Bugün, hükümetin tüm olumsuz şartlara rağmen Kıbrıs Türk halkının geleceğe güvenle bakabilmesini sağladığını ifade eden Tatar, Cumhurbaşkanı olarak tarafsız olduğunu amaçla bugünlere UBP ile geldiğini söyledi ve gailelerinin; ülkeyi daha iyiye taşımak geliştirmek olduğunu söyledi. 
Tatar, UBP’nin ülkeye her zaman olduğu gibi hizmet vermeye devam edeceğini vurgulayarak, UBP’nin 46. kuruluş yıl dönümünü kutladı, hayırlı olmasını diledi, Kıbrıs Türk halkının geleceğe güven ve refah içinde bakmaya devam edeceğini kaydetti. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER