ÜLKENİN TANINMIŞ CERRAHLARINDAN DR. KAYA BEKİROĞLU HAYATINI KABETTİ

  Ülkenin tanınmış cerrahlarından Kaya Bekiroğlu, bu sabah kanser tedavisi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet...

ÜLKENİN TANINMIŞ CERRAHLARINDAN DR. KAYA BEKİROĞLU HAYATINI KABETTİ
banner83
banner80

 

 Ülkenin tanınmış cerrahlarından Kaya Bekiroğlu, bu sabah kanser tedavisi gördüğü Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’nde hayatını kaybetti.
90 yaşındaki Bekiroğlu, Perşembe günü İsmail Safa Camii’nde kılınacak öğlen namazının ardından Lefkoşa Mezarlığı’na defnedilecek.

banner69
Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Erol Uçaner, TAK’a yaptığı kısa açıklamada, Bekiroğlu’nun 6 aydır hastanede yoğun bir tedavi gördüğünü, son günlerde durumunun kötüleştiğini, bu sabah da hayatını kaybettiğini belirtti.
1927’de Nergisli’de doğan Kaya Bekiroğlu, İstanbul’daki tıp eğitiminin ardından 1960’ta Kıbrıs’a dönmüş, Kıbrıs Türk Hekimleri Birliği’nde (KTHB) aktif görevler üstlenmiş, 1962’de de ilk başkanlık görevine getirilmişti. 
Kurucu Meclis üyeliği de yapan Bekiroğlu, Kıbrıs Türk Tabipler Birliği’nin yasal statüye ulaşmasında önemli rol oynadı.  Kaya Bekiroğlu, Diş Hekimi Gönül Tanul Bekiroğlu ile evliydi. Çiftin üç çocuğu var.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner79
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER