banner22

Vakıflar'dan Ramazan'da etkinlikler

Vakıflar'dan Ramazan'da etkinlikler
banner32

Vakıflar İdaresi, Ramazan ayında, paylaşma olgusunun toplum geneline yayılması adına kurum ve kuruluşlarla işbirliğine gidiyor. 
Ramazan’da birçok bölgede kurulacak olan iftar çadırlarıyla paylaşma, kaynaşma ve dayanışma vurgusunun en küçük yerleşim yerlerinde yaşayanlardan şehirlerde yaşayan kişilere kadar aktarılması hedefleniyor.
Vakıflar İdaresi’nden verilen bilgiye göre, Kıbrıs’ta Ramazan 2019 etkinliğine Kıbrıs Vakıflar İdaresi, Kuzey Kıbrıs Türk Kızılayı, KKTC Sivil Savunma Teşkilatı, T.C. Lefkoşa Büyükelçiliği, T&T Airport, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği, Kıbrıs Türk Sanayi Odası ve Osmanlızade Otomotiv katkı koyuyor.
Lefkoşa, Girne, Gazimağusa, Lefke, Güzelyurt, Esentepe, Beyarmudu, İskele, Alsancak ve Dipkarpaz’da kurulacak Gönül Sofraları’nda yüzbinlerce kişinin 26 sabit noktada her gün kurulacak olan iftarlarda aynı sofrada buluşması hedeflenirken, bunun yanında 72 ayrı köyde de iftarlar bölgenin belediyeleri, muhtarları,din işleri görevlileri ve sivil toplum kuruluşlarının desteğiyle verilecek.
İftarlarda Karagöz-Hacivat gölge oyunu gösterimi ile çocukların unutamayacağı bir Ramazan hedeflenirken, bunun yanı sıra Gönül Coğrafyaları Kültür Tırı’da belli bölgelerde Ramazan’a özel gösteriler sunacak. Mobil tır vasıtasıyla 40 bin çocuğa ve aileye ulaşılması hedefleniyor.
Ayrıca 5 bin ihtiyaç sahibi aileye ramazan gıda kolisi dağıtımı  yapılacak. Dağıtım, Sosyal Hizmetler Dairesi ,Kıbrıs Vakıflar İdaresi İyilik Gönüllüleri, Kızılay Gönüllüleri  ve diğer sivil toplum kuruluşu gönüllülerinin katılımıyla gerçekleştirilecek. 
Etkinliğe tüm halkın katılım gösterebileceği ve kurumların sosyal medya üzerinden belirttiği bağış hesaplarıyla katkı koyabilirler.
Ayrıca KKTC Türk Kızılayı Ziraat Bankası Lefkoşa Şubesi TR75 0001 0008 6087 6785 9150 04 numaralı hesaba bağış yaparak, bağışların ihtiyaç sahiplerine ulaşması sağlanabilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER