YENİERENKÖY'DE PROTESTO

MUHTARLAR VE ÇALIŞANLAR EYLEM YAPTI 12 köyün bağlı bulunduğu Yenierenköy Belediyesi’nde, bölge muhtarları çalışanların işten durdurulacağı...

YENİERENKÖY'DE PROTESTO
banner32

MUHTARLAR VE ÇALIŞANLAR EYLEM YAPTI

 

12 köyün bağlı bulunduğu Yenierenköy Belediyesi’nde, bölge muhtarları çalışanların işten durdurulacağı iddiasıyla protesto eylemi düzenledi.

 

Yenierenköy Belediyesi’nde sorunlar devam ediyor. Mali sorunlar nedeniyle ilk önce Yenierenköy Belediye Başkanı Mesut Yıkıcı kısa bir süre sonra da tüm belediye meclis üyeleri ile başkan vekilinin istifa etmesinin ardından bölge muhtarları Ziyamet yol kavşağında eylem düzenledi.

112 çalışanın işine son verileceği iddiası ile gerçekleştirilen eyleme çalışanlar da katılarak, destek verdi.

banner69
Eylemde lastik yakıldı ve yoldan geçen turistik rum plakalı otobüsün önü kesilerek, 5 dakikalığına otobüsün önünde oturma eylemi gerçekleştirildi.

Eylemciler daha sonra yolu trafiğe açtı.

Yeşilköy Muhtarı Perol Mavili, Gelincik Köy Muhtarı Esat Nurçin, Yenierenköy muhtarı Vahibe Özkasırga ve Sipahi Köy Muhtarı Göksal Hacı Hasanoğlu, Karpaz bölgesinin her zaman mağdur edildiğini kaydederek, belediye işçilerinin durdurulmasına kesinlikle karşı olduklarını vurguladılar.

Bölge muhtarları, halkın hizmet istediğini ve çözüm beklediğini anlatarak, çalışanların çok zor durumda olduğunu söylediler.

Ulusal Birlik Partisi İskele Milletvekili Yasemin Öztürk de çalışanlara destek olmak için eyleme katıldığını belirterek, 7 aydır maaş alamayan çalışanların banka taksitlerini ödeyemediklerini ve çocuklarına harçlık dahi veremediklerini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER