YERBİLİM MÜHENDİSLERİ ODASI 38. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI... YENİ BAŞKAN OĞUZ VADİLİ

 Yerbilim Mühendisleri Odası’nın 38. Olağan Genel Kurulu yapıldı.KTMMOB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurulda oda başkanlığına...

YERBİLİM MÜHENDİSLERİ ODASI 38. OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI... YENİ BAŞKAN OĞUZ VADİLİ
banner83
banner80

 

Yerbilim Mühendisleri Odası’nın 38. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

KTMMOB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genel Kurulda oda başkanlığına oy birliği ile tek aday olan Oğuz Vadili getirildi. 

Yönetim kurulu üyeliklerine Naim Korkmazcan, Beste Arslan, Erol Can İnce ve Arif Özyankı; yedek üyeliklere de Elif Biryılmaz ve Turhan Öznesil seçildi. 

KARAMAN: “HİÇBİR GÖREV İKİ DÖNEMDEN FAZLA SÜRDÜRÜLMEMELİ”

Odadan yapılan açıklamaya göre genel kurulda faaliyet raporunun ve mali raporun okunması sonrasında üyeler geçmiş dönemle ilgili eleştirilerini ve yeni döneme dair önerilerini sundu. İki dönem oda başkanlığı yaptıktan sonra bu göreve yeniden aday olmayarak görevini devreden geçmiş dönem oda başkanı Birol Karaman genel kurulda üyelere hitap etti. 

Seçilerek gelinen hiçbir görevin iki dönemden fazla sürdürülmemesi gerektiğine inandığını söyleyen Karaman, bu çerçevede 2016 yılındaki genel kurulda ikinci ve son kez destek istediğini hatırlatarak bugün de görevini devretmek üzere olduğunu belirtti. 

Geride kalan 4 yılda üyelerin desteği ve yönetim kurulu üyelerinin özverili çabalarıyla çok sayıda faaliyet yapıldığına vurgu yapan Karaman, bunun mali tablolara da yansıdığını belirtti. 

AKYEL: “GÖREVİMİZ ODALARIMIZA DESTEK OLMAK”

Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB) Genel Başkanı Selcan Akyel de genel kurula hitabında önceki yönetime çalışmalarından ötürü teşekkür ederek, yeni yönetime başarılar diledi.

Birlik olarak görevlerinin odalara destek vermek olduğunu belirten Akyel, yeni dönemde de bu anlayışla ortak çalışılabilecek konularda odalar arası uyumun sağlanmaya çalışılması gerektiğini vurguladı. 

VADİLİ: “ÖNÜMÜZDE YOĞUN BİR ÇALIŞMA PROGRAMI VAR”

Yerbilim Mühendisleri Odası başkanlığına seçilen Oğuz Vadili ise yaptığı konuşmada önlerinde yoğun bir çalışma programı olduğunu ve bu noktada üyelerin desteğine ihtiyaç duyduklarını belirtti. 

Başta su ve hidrokarbon yatakları konusunda önemli gelişmeler yaşandığını ancak Kıbrıslı Türklere ait kurumların süreçler içerisinde yeterince yer almadığına inandıklarını belirten Vadili, bu konularla ilgili oda bünyesinde bilimsel teknik kurullar oluşturarak ortak akılla hareket edeceklerini vurguladı. 

Önümüzdeki dönemde gündeme gelecek konularda meslek grubu olarak ne kadar hazırlıklı olunursa süreçlere dâhil olunmasının da o kadar mümkün olacağını ifade eden Vadili, genel kurulun kendilerine gösterdiği güven için teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER