Yoga eğitmenlerini denetleyen sözde kuruluş hakkında suç duyurusu

Yoga eğitmenlerini denetleyen sözde kuruluş hakkında suç duyurusu
banner32
banner78

Spor Dairesi Müdürlüğü, yoga eğitmenlerini “Yoga Federasyonu” adı altında denetleyen sözde kuruluş hakkında suç duyurusunda bulundu.

Spor Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, “Yoga Federasyonu, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Temsilciliği” adı altında yayınlar çıkarıldığı ve Beden Eğitimi ve Spor Yasası’na atıfta bulunularak tehditler yapıldığı kaydedildi.

banner69

Sözde federasyonun yetkisiz olduğu vurgulanan açıklamada, “Yoga sporu ile uğraşan sporcu ve eğitmenlerin bu kuruluşun tehdit ve isteklerine riayet etmemeleri gerek” denildi.

“Kendini devletin yerine koyarak denetleme ve kontrol görevine başlayan sözde federasyon hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur” denilen açıklamada, Beden Eğitimi ve Spor Yasası’nın uygulayıcısının Spor Dairesi Müdürlüğü olduğu vurgulandı.

banner71
YORUM EKLE
YORUMLAR
Yoga Federasyonu
Yoga Federasyonu - 2 yıl Önce

Türkiyenin bir federasyonu olarak KKTC yasalarını hiçe sayıp birileri üzerinde baskı yapmaya çalışmanın anlamsız olduğunu biliyoruz..
Böyle bir duruma ihtiyacımız olmadığı gibi, Bahsi geçen konu ve atıflarla bir ilgimiz olamaz, konu hk tarafımızca soruşturma başlatılmıştır.
Tarafımıza ulaşmış olup da cevaplanmamış bir ileti yada ulaşmış bir tebligat vs yoktur. Kaynak belge ispat .. sunulmadan tarafımıza yapılan bu suçlamaları kınıyoruz.

Yoga Federasyonu
www.yoga.org.tr

yoga federasyonu ege şubesi
yoga federasyonu ege şubesi - 1 yıl Önce

Boş işlerle uğraşmayınız, böyle bir durum var ise koyacaksınız ortaya delil kanıt ve karşılığını .. aksi durumda asılsız olunan durum aklı başında olan herkesin bilincindedir, Daha önemli işlerle uğraşmanızı tavsiye ederiz..

SIRADAKİ HABER