'YÜKSELEN DÖVİZ KARŞISINDA HALK ÇARESİZLİK İÇİNDE'

  Sol Hareket, TL’nin döviz karşısında değer kaybı ile halkın, çalışanların, dar gelirlilerin ve üreticilerin çaresizlik...

'YÜKSELEN DÖVİZ KARŞISINDA HALK ÇARESİZLİK İÇİNDE'
banner32

 

 Sol Hareket, TL’nin döviz karşısında değer kaybı ile halkın, çalışanların, dar gelirlilerin ve üreticilerin çaresizlik içerisinde olduğunu belirterek, “Önlem almak yerine halkı kaderi ile baş başa bırakan hükümet, yaptığı astronomik ve acımasız zamlar ile ateşe benzin dökmektedir” değerlendirmesinde bulundu.

Sol Hareket, zamların geri alınmasını ve halkı koruyucu ekonomik tedbirlerin hayata geçirilmesini talep etti.

banner69
Sol Hareket adına yazılı açıklama yapan Deniz Ünlüyol, halkın büyük bir kesiminin her geçen gün daha da yükselen döviz ve zorlaşan ekonomik koşullar karşısında hayatta kalma mücadelesi verdiğini ve borçlanarak yaşamaya çalıştığını kaydetti.

Ünlüyol, “elektrik ve akaryakıtın yanı sıra dövize endeksli her şeyin zamlandığını, kısa süre önce asgari ücrete yapılan komik artışın iki katı pahalılık yaşandığını ve hayat pahalılığının dayanılmaz boyutlara ulaştığını” belirtti.

“Bu hükümetin bir ekonomi politikası yoktur” iddiasında bulunan Ünlüyol, akaryakıta yapılan zammın, elektrik dahil her şeyin zamlanmasını tetiklediğini, hükümeti “dayatma ekonomik paketlere imza atmakla” da eleştirdi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER