ZAROĞLU, MAHKEMEDE KADIN AVUKATLARA HAKARET ETTİĞİ YÖNÜNDEKİ İDDİALARI YANITLADI

 Yeniden Doğuş Partisi (YDP) milletvekili Bertan Zaroğlu, bazı yayın organlarında “Afrika gazetesi eylemi sanıklarının çıkarıldığı...

ZAROĞLU, MAHKEMEDE KADIN AVUKATLARA HAKARET ETTİĞİ YÖNÜNDEKİ İDDİALARI YANITLADI
banner32

 

Yeniden Doğuş Partisi (YDP) milletvekili Bertan Zaroğlu, bazı yayın organlarında “Afrika gazetesi eylemi sanıklarının çıkarıldığı davada mahkeme salonu içerisinde kadın avukatlara hakaret ettiği” yönünde haberler çıktığını belirterek, haberlerin gerçeği yansıtmadığını savundu. 

Yazılı bir açıklama yapan Zaroğlu, mahkeme salonunda yaşananları anlatarak, bazı kesimlerin “aslı astarı olmayan gerekçeler üreterek ötekileştirme ve karalama kampanyalarına” devam ettikleri, milletvekili olmasının hazmedilemediği görüşünü belirtti.

Zaroğlu, duruşmayı izlemek için mahkeme salonunda bulunduğunu, oturmak için izin istediğinde tanımadığı bir kadın avukatın yanında yer olmasına rağmen “müsaade etmem” diyerek kendisine engel olduğunu belirterek ona cevap vermediğini kaydetti.

banner69

Mahkemeye ara verildiğinde mahkeme polislerinden birisinin oturacak yer olmasına rağmen neden duruşmayı ayakta izlediğini sorduğunda “kadın avukatın her halde köşede oturmayı sevdiğini, bu nedenle yan tarafa kaymak istemediğini esprili bir dil ile polise anlattığını” belirten Bertan Zaroğlu, “Bu şaka ile iletilen sözlerin bel altı bir biçimde algılanabileceği aklımın ucundan geçmedi. 
Daha sonrasında hiç tanımadığım bu şahsın kim olduğunu ve neden böyle asparagas haberler ile şahsıma saldırıldığını merak ederek sosyal medya hesabını incelediğimde önceden benim ile alakalı kin ve nefret dolu paylaşımlarını gördüm” ifadelerini kullandı.

YDP milletvekili Bertan Zaroğlu, “kendisiyle herhangi bir ortamda en ufak bir fikir tartışmayan şahısların kendisine duyduğu nefreti anlayamadığını” da kaydederek bu davranışların milli duygularla hareket eden kendisine ve kardeşlerine zarar vermediğini belirtti ve “güçlenerek Kıbrıs Türkü’ne hizmete ve KKTC’ye sahip çıkmaya devam edeceğinden kimsenin şüphe duymamasını” istedi.

Güncelleme Tarihi: 00 0000, 00:00
banner71
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER